ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

ALAÇAM ULUÇAY DA BALIK KATLİAMI

ALAÇAM ULUÇAY DA BALIK KATLİAMI

Tarih
Bu haber 3434 defa okunmuştur.

DİKKATSİZLİK BİNLERCE BALIĞIN ÖLÜMÜNE NEDEN OLDU     Alaçam Uluçay Sedde projesi yapımı sürerken dikkatsizlik binlerce balığın telef olmasına neden oldu. Proje kapsamında çay içerisine suyun akması için kanal kazıldı ve çayın tüm suyu bu kanala verildi. Çay yatağının yan taraflarında bulunan vatandaşların sulama yapmak için oluşturduğu çukur alanlarda ve bentlerde yaşayan balıklar suların kesilmesine bağlı olarak toplu olarak öldüler. Sadece bir göl alanında binlerce balığın yaşamını yitirdiği görüldü. Ölen balıkların bazılarının oldukça iri olduğu görüldü. Ölen balıkların kokusundan bu alana yaklaşılmıyor. Diğer yandan suları kesilen alanlardaki balıkları yemek için Balıkçıllar,leylekler ve kargalar çay yatağını mesken tutmuş vaziyette.

     Bu projeyi yapan firma çay yatağına kanal kazmadan önce suların biriktiği bentlerin ve gölcüklerin önünü açmış olsaydı bu üzücü durumla karşı karşıya kalmazdık.
     Bir güzellik oluşturulurken başka canlıları katletmeyelim!Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi