ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

EĞİTİM BİR SEN DEN KURBAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

EĞİTİM BİR SEN DEN KURBAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Tarih
Bu haber 791 defa okunmuştur.

,,,,,,,,,,,

İbrahimî bir sadakat ve İsmailî bir teslimiyetle idrak edilmesi gereken kurban bayramının insanlığın kurtuluşuna, ümmetin birlik ve beraberliğine vesile olmasını temenni ederiz. Adanmayı bilenlerin birbiriyle ünsiyet kurduğu, yaratıcıyla kurbet ettiği bayramlar; barışmanın, arınmanın, paylaşmanın, dayanışmanın, kimsesiz ellere uzanan bir iyilik eli olmanın daha bir ehemmiyet kazandığı ilahi armağan günleridir.

Bütün ümmet coğrafyasının küresel işgalcilerin zulümleri altında tarumar olduğu, zalimce katledildiği zor zamanlarda uyanışın, dirilişin ve kurtuluşun habercisi olması gereken imtihan günlerinden geçiyoruz. İlgisiz kalmanın Müslümanlığın gafletini, insanlığın iflasını tescil ettiği, ölümlerin, zulümlerin, açlıkların eninde sonunda herkes için bedele dönüşeceğinden korkulması gereken bir cenderenin tam içindeyiz. Bu zulüm cenderesinden çıkmak adına herkesin sorumluluk alması, insani hassasiyetini ortaya koyması, ahlaki mesuliyetini kuşanması bayramları da bunun için fırsat bilmesi gerekir.

Bayram sevgiyi aşılayan, barışı omuzlarında taşıyan, kardeşliği ev ev yaygınlaştıranlar için sadece kutsal bir gün değil, aynı zamanda fiili eylem günleridir. Dünya ancak İbrahimlerin cesareti ve İsmaillerin teslimiyetiyle selamet bulacaktır.

Kurban, yakınlık için vesile olan; yaklaştırandır. Bugün temel değerlerinden uzaklaşarak bölünmüş, kan revan içinde dağılmış ümmetin, kurban bilinciyle tekrar İslâm’a ve tevhidi değerlere yakınlaşmaya, ümmet birliğini, bütünlüğünü tesis etmeye çok ihtiyacı var.

Eğitim-Bir Sen olarak İslâm âleminin Kurban Bayramını tekrar kutlar, kardeşlik ve dayanışma gayretimizin artmasına, insanlığın felahına ve müminlerin birbirine yakınlaşarak ümmet kardeşliğini tesis etmelerine vesile olmasını dileriz. 

Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi