ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

AKCAGÖZ  SASKİ'NİN GÖREVİ SU GETİRMEK

AKCAGÖZ SASKİ'NİN GÖREVİ SU GETİRMEK

Tarih
Bu haber 729 defa okunmuştur.

........       Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin, Alaçam'ın bir köyüne su götürmesi ile ilgili haberler üzerine konuştu. Büyükşehir Belediyesi yasasının yürürlüğe girmesinden sonra SASKİ'nin artık köy olarak ifade edilmeyen mahallelere de hizmet götürmekle mükellef olduğunu belirten Tufan Akcagöz, " Samsun'un herhangi bir noktasına hizmet götürülmesi bizi mutlu eder. Ancak, Alaçam'ın uzak mahallelerine bu zamana kadar hizmet götürülmemesini anlamak mümkün olmadığı gibi, sanki Büyükşehir yasasından önce devlet yokmuş da, bundan sonra devletin varlığı ortaya çıkmış gibi haberler servis edilmesi de ayrı bir garabettir. Sanki 1960'larda yaşıyoruz." dedi.

Samsun'un, bir taraftan  olimpiyat kenti olarak tanıtılırken, diğer taraftan, suya bile yeni kavuşan insanların yaşadığı bir kent olarak gündeme gelmesinin de trajik olduğuna dikkat çeken Akcagöz, "Su geldi, köylüler bayram etti şeklinde haberler servis ediliyor. Büyükşehire bu hizmeti götürdüğü için teşekkür ederiz. Ama bundan önce 15 yıl AKP hükümeti bu bölgeye neden bakmamış, neden vatandaşı susuz bırakmış, bunu da tartışmak zorundayız. Ayrıca, her ne kadar ekonomik olarak büyüyoruz, gelişmiş bir ülke haline geliyoruz denilse de, bu tarz haberlerin varlığı, bunun ham hayal olduğunu göstermektedir. Köylüyü suya kavuşturan Milano Belediyesi haberi duyamazsınız. Dünya, su işini çoktan bitirmiş, geçmiş gitmiş. " diye konuştu.

CHP SAMSUN BASIN BÜROSU

Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi