ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

2.ÇELTİK HASAT BAYRAMI TÖRENLE KUTLANDI

2.ÇELTİK HASAT BAYRAMI TÖRENLE KUTLANDI

Tarih
Bu haber 576 defa okunmuştur.

..........Geleneksel olarak düzenlenen Çeltik Hasat Festivalinin 2.’si Samsun'un Bafra ilçesi Örencik Mahallesi'nde düzenlendi.
    Bafra Kaymakamlığı, Çeltik Komisyonu Başkanlığı, Bafra İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Bafra Ziraat Odası’nın ortaklaşa düzenlediği etkinliğe; Samsun Valisi Osman KAYMAK, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ,  Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan ÇAKIR, Samsun Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Nihat SOĞUK, Bafra Kaymakamı Ali Fuat TÜRKE, Belediye Başkanı Zihni ŞAHİN, Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nail KIRMACI, Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman TOSUNER, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Göksel BAŞAR ile kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ve çiftçiler katıldı.

    ‘Geleneksel 2. Çeltik Hasat Şenliği saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Daha sonra öğrenciler tarafından halk oyunları gösterisi yapıldı. Ardından Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman TOSUNER, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ ve Samsun Valisi Osman KAYMAK’ın birer konuşma yaptığı etkinlik sonrası İl Müdürümüz Nail KIRMACI şunları söyledi:
     “Türkiye’de, Edirne’den sonra en çok çeltik yetiştirilen Samsun’umuzda üretilen çeltiğin de yaklaşık yüzde 70’inin Bafra’da üretildiğini biliyoruz. İlimizin iki önemli ovasından biri olan Bafra Ovası, çeltik yetiştiriciliği konusunda da yüzümüzü güldürmektedir. Dolayısıyla sözü çok da uzatmaya gerek yok, tüm paydaşları bir araya getiren bu güzel etkinliğin düzenlenmesinde katkısı olan herkesi tebrik ediyor, camiamız adına teşekkürlerimizi bildiriyoruz” dedi.


Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi