ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

ALAÇAM IN YÜKSEK KÖYLERİ SUYA KAVUŞTU

ALAÇAM IN YÜKSEK KÖYLERİ SUYA KAVUŞTU

Tarih
Bu haber 1269 defa okunmuştur.

.........     Samsun Büyükşehir Belediyesi SASKİ Genel Müdürlüğü’nün çalışmalarıyla Alaçam’a bağlı Köseköy, Vicikler, Umutlu, Tepebölmesi ve Kızlan Mahalleleri sakinleri tarihlerinde ilk defa suya kavuşmanın sevincini yaşadı.
Törene, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ünsal Ağaoğlu, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İlçe Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Belediye Başkanımız Hadi Uyar,Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar,Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin,Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma,AK Parti İlçe Başkanı Av.Ali Şengül,Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, AK Parti Meclis Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldılar.


Törende Konuşma yapana Belediye Başkanımız Hadi Uyar;''Köseköy,Vicikler,Umutlu,Tepebölmesi ve Kızlan Mahallemizin yıllardır devam eden su sıkıntısını, Samsun Büyükşehir Belediyesi SASKİ Genel Müdürlüğü’nün yaptığı çalışmalarıyla ile sona ermiştir.Seçim çalışmalarımızda mahallerimizi ziyaret ettiğimiz zaman vatandaşlarımızın ne zorluklar ile içme suyu temin ettiğini biliyoruz. Yol ve su lüks değil ihtiyaçtır. Büyükşehir Belediyesi SASKİ Genel Müdürlüğü 5 mahallemize yaptığı içme suyu projesi ile, sağlıklı, sürdürülebilir ve kesintisiz su hizmetini yerine getirdi. Buradan Projede emeği geçen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yusuf Ziya Yılmaz'a, SASKİ Genel Müdürümüz Sayın Kamil Demircioğlu'na ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum''.dedi


5 mahalleye su verilmesi töreninde konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Belediye Başkanlarının bir araya geldiği toplantılarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendilerine ‘Bir yerleşim yerinde, bir köyde, bir ilçede veya il merkezinde su sıkıntısı varsa orada belediye hizmetinin diğer taraflarını konuşmanın hiç yeri kalmaz der. İlk çözmeniz gereken şey sudur’ dediğini dile getirerek, “Biz de her yerde sorunları, problemleri dinlerken eğer işin çözümü noktasında su problemi varsa işe suyla başlıyoruz. Burada 5 yerleşim yerinin su problemini çözdük. Aşağı yukarı 8.5 milyon lira para harcadık. Helali hoş olsun. Ablalarımız, teyzelerimiz sırtlarında su taşımaktan, eşeklerle birlikte su taşımaktan bıktılar. Bugün adeta bir bayram havasındalar. Allah hayırlı uğurlu etsin. Mutlaka bu yerlerde başka hizmet programlarımız da var. Bu hizmetlerin hepsini de önümüzdeki günlerde çözeceğiz.” Diye konuştu.


Törende konuşan Samsun Milletvekili, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, ‘’Bu topraklar şehit kanları ile sulanarak vatan oldu. Bu toprakların bizim elimizden gitmesi için uğraşanlar her zaman oldu, olacakta. Bu çoğrafyayı karıştırmak isteyenler her zaman oldu olacakta. Ama bütün bunların üstesinden gelmek milli birliğimiz e beraberliğimizle olacak. Biz milli birliğimiz beraberliğimiz kardeşliğimizle biriz, ve biz birbirmizi sever, sahip çıkarsak bu gücümüz daha da artar. Türkiye güçlü, Türkiye milletiyle, Devletiyle dimdik ayakta kendisine hazırlanan tuzakların üstesinden geliyor ve gelecekte.


Su hayat, hayatın başladığı yer susuz hayat mümkün olmadığını da söyleyen Bakan Demircan, insan vücudu ancak 3 gün susuzluğa tahammül eder, üç günden sonra susuzluk yaşanmaz hale gelir, suyun olduğu yerde medeniyet olur, suyun olduğu yerde insan gelişir, suyun olduğu yerde, hayat güzelleşir. Bu zaman kadar buraya suyu getiremedik belki ama, bundan sonra artık Samsun’da su meselesinin çözülmüş olmasını görmek istiyoruz. Burada çözüldüğünü görünce de seviniyoruz. Değerli bacılarıma burada hayırlı olsun diliyorum. Kim bilir kaç kuşak omuzlar su taşıdı. Türkiye en uç noktada ki köylere bile ulaşmak için büyükşehir yasasını çıkardı, e bu büyükşehir yasası ile hizmetleri kaliteli bir şekilde etkili ve güçlü bir şekilde buralara kadar ulaştırmaya çalıştı ve ulaştırıyor, ben buradaki vatandaşlarımıza hayırlı olsun diliyor, her kese ayrı ayrı teşekkür ediyorum’ dedi.
Samsun Valisi Osman Kaymak ise, ‘’Samsun valiliği olarak bizde hizmetleri takip ediyoruz. Bu yüksek rakımda 30 yıldır susuz kalan bu köylerimizin problemini çözerek köylerimize su götürenlerden Allah razı olsun. İnşallah hiçbir mahallemiz susuz kalmasın güzel bir söz var ‘Milletine hizmet eden onların efendisidir. Onun için bizler sizlerin hizmetinize talibiz. Emek veren herkese de teşekkür ediyorum’ dedi
.
Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi