ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

MUZAFFER ÖNDER ÖLÜM YIL DÖNÜMÜNDE KABRİ BAŞINDA ANILDI

MUZAFFER ÖNDER ÖLÜM YIL DÖNÜMÜNDE KABRİ BAŞINDA ANILDI

Tarih
Bu haber 742 defa okunmuştur.

MUZAFFER ÖNDER’İ SAYGIYLA ANIYORUZ   Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Samsun Büyükşehir eski Belediye Başkanı Muzaffer Önder’i, CHP İl Örgütü olarak hem Samsun’daki anıtı başında, hem de Bafra’nın Kolay Mahallesi’ndeki mezarı başında andı. Muzaffer Önder’in vefatının 12. yılında bir araya gelen Cumhuriyet Halk Partililer adına konuşan CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, “Muzaffer Önder’i, aramızdan ayrılışının 12. yılında saygı ve özlemle anıyoruz. Önder, tam bir halk adamıydı. Samsun’la özdeşleşmiş bir isimdi. Halk için çalışırdı. Vatandaşın aleyhine olan hiç bir şeyin altına imza atmış değildir. Bu nedenle Samsunlular onu çok sevdiler ve bağırlarına bastılar. Aramızdan erken ayrıldı ama çok önemli izler bırakarak gitti. Bugün biz burada sadece Muzaffer Önder’i anmakla yetinemeyiz. Onu anlamak da zorundayız. Samsunlu ona, adı gibi muzaffer, soyadı gibi önder demişse, bunda bir sihir vardır ve Samsun’u yeniden kazanmak için önce bu sihri çözmek zorundayız. “ dedi.


        Muzaffer Önder’in, yaptığı işlerde danışarak ve görüşerek kararlar aldığının altını çizen Tufan Akcagöz, “Sosyal demokrasiyi bilen, özümseyen ama aynı zamanda uygulamayı da becerebilen bir siyaset adamıydı. Samsun’da çok önemli bir iz bıraktı. Şimdikiler gibi, yaptığı işlerin altına kendi adını yazdırmadı. Bunu doğru bulmadı. Halk için ve halk yararına ne varsa, onu politika olarak benimsedi. Her işini, danışarak ve görüşerek yaptı. Saygın kişiliğiyle, hem iyi bir Belediye Başkanı, hem de iyi bir abi olarak hatırlanacaktır. Samsun’un muhtelif yerlerinde Muzaffer Önder’in izini görmek, bulmak mümkündür. Devletin imkanlarının kısıtlı olduğu zamanlarda Belediyecilik yaptı. Para yok ama inanç var ve çalışma azmi vardı. Bu şartlarda çalıştı, uğraştı. Kuşak itibariyle, kendisiyle beraber siyaset yapma olanağımız hiç olmadı ama o bize hep abi ve soyadı gibi önder olmayı başardı. Bugün burada onun için toplandık. Aramızdan ayrılalı 12 yıl oldu. Kendisini, Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Örgütü adına rahmetle ve minnetle anıyorum. Allah rahmet etsin. Ruhu şad olsun. Ve şunu yeniden hatırlatmak isterim ki, Muzaffer Önder’in ruhuna göndereceğimiz en büyük hediye, Samsun Büyükşehir Belediyesi’ni Cumhuriyet Halk Partisi’ne kazandırmaktır. Lamı cimi yok.” diye konuştu.
        Toplantıya, 23.dönem Samsun Milletvekili Suat Binici, CHP İlkadım İlçe Başkanı Fatih Türkel ve çok sayıda partili katıldı.

CHP SAMSUN BASIN BÜROSU


Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi