ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

SAMSUN ÇARŞAMBA HAVALİMANI 7 KASIMDA UÇUŞLARA AÇILIYOR

SAMSUN ÇARŞAMBA HAVALİMANI 7 KASIMDA UÇUŞLARA AÇILIYOR

Tarih
Bu haber 613 defa okunmuştur.

TADİLAT BİTİYOR.       Vali Osman Kaymak 07 Ağustos 2017 tarihinde pistteki 20 santimlik çökmeler nedeniyle kapatılarak, bakım ve onarım çalışmaları başlatılan ve söz verildiği gibi 07.11.2017 Salı günü tadilatı tamamlanacak olan Uluslararası Çarşamba Havalimanı’nda incelemelerde bulundu.Vali Osman Kaymak burada yaptığı açıklamsında ‘Değerli Basın Mensupları; biliyorsunuz havalimanımız pistindeki sorun nedeniyle 7 Ağustos’ta inşaat başlamıştı. Biz zaman zaman inşaatı kontrole gelmiştik. O zaman kamuoyuna duyurumuz şuydu .7 Kasım’da inşallah havalimanımız açılacak idi. Salı günü planlandığı şekilde havalimanımız açılacaktır.
 
Bugün kontrol ve inceleme amacıyla sizlerle beraber buraya geldik. Şu an aldığımız bilgilere göre havaalanı inşaatı tamamen bitmiş durumda, temizlikler yapılıyor. İnşallah ilk uçağımız Samsun'a, 7 Kasım'da saat 07.50'de inecek. Biliyorsunuz normalde inşaatın bitim süresi daha uzun idi, ama çalışan arkadaşların gece-gündüz yoğun çalışmaları ve müteahhit arkadaşımızın özverisi ile bu süreyi 3 aya indirdik. Pistte yaklaşık 40 bin metrekare kaplama yapıldı. Elektrik altyapıları yeniden yapıldı. Kuleler, otomatik kumanda sistemi ve ilave dönüş apronu yapıldı.
 
Havalimanında ikinci pist proje çalışmaları da devam ediyor. Ayrıca, ek terminal binası için proje çalışması var. Böylece terminal binası genişletilecek. Projesi ihale edildi. Tadilatın 3 ay gibi kısa bir sürede bitmesinde OYAK Beton’un büyük katkısı olmuştur. Yani hep beraber, elbirliği yaparak havalimanımızı söz verdiğimiz tarihe yetiştirdik. Hava şartlarının iyi gitmesi de çalışmaların sekteye uğramasını engelledi. Emeği geçen herkese buradan tekrar çok teşekkür ediyorum.’ dedi.
 
İncelemelerde ayrıca, Çarşamba Kaymakamı Mustafa Güney, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Nail Kırmacı, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Fatih Özkan, Çarşamba Havalimanı Müdürü Hamit Anıl ve müteahhit firma yetkilileri de hazır bulundu.
Haber: Samsun Valiliği

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi