ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

VALİ OSMAN KAYMAK OMÜ KAMPÜS ALANINDA BULUNAN CAMİAKADEMİ’Yİ ZİYARET ETTİ

VALİ OSMAN KAYMAK OMÜ KAMPÜS ALANINDA BULUNAN CAMİAKADEMİ’Yİ ZİYARET ETTİ

Tarih
Bu haber 574 defa okunmuştur.        Vali Osman Kaymak, 05.11.2017 Pazar günü saat 19.00’da Ondokuz Mayıs Üniversitesi OMÜ Kampüs Camii altında bulunan Camiakademi Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti.

     Vali Osman Kaymak, Üniversite kampüsü içerisinde 2012 yılında faaliyetlerine başlayan, “Mabedin ve Mektebin Gölgesinde Bir Gençlik” ve “Çift Kanatlı” sloganları ile gençliğe kapılarını açan Camiakademi Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti.
 
Camiakademi’nin tezi ve projesi kendisine ait olan OMÜ Kampüs Camii Uzman İmam-Hatibi Mehmet Atalay ‘Camiakademi Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kampüs Camii bünyesinde 2012 yılında cami merkezli danışmanlık ve eğitim hizmetleri çerçevesinde tamamen üniversite öğrencilerine yönelik olarak başlatılan ve yürütülen bir projedir. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğü ile birlikte yürütülen bu çalışma yurt içinden ve yurt dışından gelen kadın-erkek öğrencilerin cami külliyesinde kendilerine ait özel mekanlarda manevi danışmanlık ve rehberlik hizmetlerinin cami görevlileri ve gönüllü üniversite öğrencileri tarafından yürütüldüğü ve fakülte ayrımı gözetmeksizin gençlerin kültürel, sosyal, sportif, bilimsel ve sanatsal alanlarda kabiliyetlerini mabedin gölgesinde gerçekleştirme fırsatı buldukları bir proje olması hasebiyle Türkiye’de güzel bir örnek teşkil etmiştir.
 

Öğrencilerin kampüste yoğun ders programlarının arasında nefes aldıkları, manevi anlamda beslendikleri, ihtiyaçlarını karşıladıkları, kahvaltı yapabildikleri, değişik fakültelerden ve uyruklardan öğrencilerin camide birbirlerine kardeş oldukları bir çalışmadır. Hafta içi düzenli olarak hanımlara ve beylere yönelik, sahasında uzman kişiler tarafından hazırlanmış sunumlara 100-150 kişilik öğrenci katılım göstermektedir. Her sene Camiakademi’deki eğitim faaliyetlerine katılanlara cami merkezli mezuniyet programları düzenlenmektedir. Ayrıca yabancı uyruklu kardeşlerimizin maddi ve manevi anlamda destek buldukları ve kendi memleketlerinin sıcaklığını bulabildikleri bir ortam olmuştur. Gerçekleştirilen faaliyetlerden, projelerden, etkinliklerden bazıları ; Erkek ve kadınlara ayrı Kitap Okuma Grupları, Teknik ve Sosyal Geziler, 3 boyutlu yazıcı destekli drone atölyesi, İlçe Gençlik Merkezleri ile ortak düzenlenen Kısa Film Atölyesi, Teknik Eğitimler, Karate Kursu, İlçe Gençlik Merkezleri ile ortak düzenlenen Seher Buluşmaları, KYK Yurtları ile ortak düzenlenen manevi danışmanlık sunumları, Kur'an, Akaid, İlmihal ve Siyer dersleri, Liselere yönelik eğitici ve sosyal sunumlardır.
 
Kampüsün dinamizminde; eğitim sisteminin ve dünyanın girdabında boğulanlara liman, heyecanlarına ve sevinçlerine de “Allah’ın Evi” mekan olsun istiyor; “Yeryüzü size mescid kılındı” şuurundan cemaatteki duruşunu cemiyette de koruyan, kardeşinin derdiyle rahat uyuyamayan tek yürek bir hareketi temsil ediyor. İslam’a ve Müslümanlara dört bir yandan yağan kara propagandalara en güzel cevabı, renk, ırk, ideoloji ayrımı yapılmayan muhabbet meclisleriyle veriyor. Gençleri; yarının umudu olduğunu yüreğinde hisseden, o heyecanla kendini ilim, şuur ve ahlak ile donatan, hareketli bir gençliğe davet ederken, camii merkezli sohbet, ders, çeşitli proje ve atölye çalışmalarıyla tüm bunlara imkân sağlıyor. Yapılan her çalışma apayrı bir heyecan uyandırıyor ve hakikate susamış gönüllere ummandan damlalar düşüyor. dedi. 
 
Kendisine bu güzel projesi ve gençlere verdiği emekten dolayı teşekkür eden Vali Osman Kaymak, öğrencilerle sohbet ederek, başarılar diled
Haber: Samsun Valiliği

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi