ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

ALAÇAM DA GENÇ ÇİFÇİLERE DEVLET DESTEĞİ

ALAÇAM DA GENÇ ÇİFÇİLERE DEVLET DESTEĞİ

Tarih
Bu haber 1010 defa okunmuştur.

........       Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından bu yıl ikincisi uygulamaya koyulan “Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı” kapsamında genç çiftçilere 30 bin liraya kadar olan hibe desteğinden bu yıl ilçemizden 15 çiftçi yararlandı.Bu proje kapsamında 2 üretici sera yapımı, 1 üretici hayvan tesisi yapımı, 12 üretici ise canlı hayvan alımı ( 9’u büyükbaş, 3’ü küçükbaş ) desteği almaya hak kazanmıştır.      Bu üreticilerden Pelitbükü karacak Mahallesinden Zelfiye Satılmış’a, Uzunkıraç Mahallesinden Fatma Gümüş ve Aşağıısırganlı Mahallesinden Ergül Erdoğan’a proje kapsamında hak etmiş oldukları Turkana Irkından 35’er adet koyun ve 2’şer adet koç 9 Kasım 2017 tarihinde Alaçam Belediye Başkan Vekili Hasan Çelik, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Güreş ve teknik personeli kontrolünde teslim edildi.

 Büyükbaş hayvanların dağıtımı ise önümüzdeki günlerde yapılacaktır.

Ayrıca sera projesinden yararlanan Kışlakonak Mahallesinden Fatma Keskin ve Doyran Mahallesinden Hüseyin Gülyüz projelerini tamamlamış olup, 30 bin TL destekleme ücretlerini almışlardılar.

Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi