ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

ALAÇAM DA ÇİFÇİLERE KUŞBURNU FİDANI DAĞITILDI

ALAÇAM DA ÇİFÇİLERE KUŞBURNU FİDANI DAĞITILDI

Tarih
Bu haber 801 defa okunmuştur.

.......      Alaçamdaki tarım ve hayvancılığa büyük önem veren Samsun Büyükşehir Belediyesi, sahip olduğumuz doğal zenginliğin korunması, geliştirilmesi ve ülke kalkınmasındaki öneminin arttırılması için çiftçileri desteklemeye devam ediyor.
İlçemizin yüksek rakımlı bölgelerinde doğal hayatta bulunan ve bölge insanının doğadan toplayıp ilçe merkezinde meyve ya da marmelatı yapılıp satılan kuşburnu için önemli bir gelir kapısı haline dönüştürülmesi düşünülmektedir. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi ve Alaçam Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ortaklaşa hazırlanan proje kapsamında ilçemiz yukarı kuşak diye tabir edilen Harmancık ve Umutlu Mahallelerinde kapama bahçe tesis edilmesi amacıyla 40 çiftçimize 4.000 adet kuşburnu fidanı dağıtımı gerçekleştirildi. Alaçam Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü teknik elemanları tarafından gerçekleştirildiği ve 15 Mart 2017 tarihinde 14.000 adet kuşburnu fidanı dağıtımı gerçekleşmiş olup, bu yıl içinde toplamda 18.000 adet fidan dağıtılmıştır.
Başkan Uyar: “Şimdiye kadar İlçemizde kuşburnu üretimi doğadan toplama yoluyla yapılmaya çalışılıyordu. Ancak Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Alaçam Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından desteklenen kırsal kalkınma projeleri kapsamında, çiftçilerimize temin ettiğimiz kaliteli fidanların toprakla buluşması ile kontrollü bir şekilde verimi yüksek kuşburnu üretimini gerçekleştirmiş olacağız. Dolayısıyla çiftçi arkadaşlardan özellikle ricamız var, bu fidanları alıp ektikleri zaman onlara bir evlat muamelesi yapmaları, çocukları gibi bakmalarını istiyoruz. Emin olunuz kısa zamanda büyük kazanç elde edecekler. Buradan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yusuf Ziya Yılmaz, Alaçam Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekiplerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Fidan Dağıtımını, Belediye Başkanımız Hadi Uyar, Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Mehmet Akif Özdemir, Alaçam Belediye Meclis Üyeleri Hasan Çelik, Ahmet Hasbi Sezgin ve Alaçam Gıda Tarım ve Hayvancılık teknik elemanları tarafından gerçekleşmiştir.Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi