ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

MİLLETVEKİLİ KIRCALI’DAN ÇETİNKAYA’DA Kİ HASTANE BİNASI İÇİN MÜJDELİ HABER

MİLLETVEKİLİ KIRCALI’DAN ÇETİNKAYA’DA Kİ HASTANE BİNASI İÇİN MÜJDELİ HABER

Tarih
Bu haber 923 defa okunmuştur.

.............

MİLLETVEKİLİ KIRCALI’DAN ÇETİNKAYA’DA Kİ
HASTANE BİNASI İÇİN MÜJDELİ HABER

AK Parti Samsun Milletvekili ve TBMM dilekçe komisyonu üyesi Av.Orhan Kırcalı nasırlaşmış olan önemli bir problemi daha çözüme kavuşturdu. Bafra İlçesi Çetinkaya Mahallesi sırtlarında bulunan ve yapımına 20 yıl önce Bölge Hastanesi olması için başlanan fakat daha sonra inşaatı yarım kalan binanın olduğu yeri Eğitim Kampüsü yapmak için çalışmalara başladığını söylemişti.
AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı Çetinkaya Mahallesi sırtlarında ki inşaat alanını İlçe Kaymakam Ali Fuat Türkel, Belediye Başkanı Zihni Şahin, sivil toplum kuruluşları ve basın mensupları ile birlikte ziyaret ederek açıklamalarda bulunmuştu. Milletvekili Kırcalı Sağlık Bakanlığına ait olan bina ve araziyi Orman Bakanlığına devrini sağladıklarını, buranın eğitim kampüsü olması için de Orman Bakanlığından Milli Eğitim Bakanlığına devredilmesi gerektiğini ve bunun için çalışmaları başlattıklarını gelişmeleri takip edip hemşerileriyle paylaşacağını ifade etmişti.
AK Parti Samsun Milletvekili Av.Orhan Kırcalı konu hakkında yaptığı açıklama ile gelişmeleri paylaştı. Milletvekili Kırcalı yaptığı açıklamada şunları söyledi: “ Çetinkaya sırtlarında ki bölge hastanesi Bafra insanımızın imece kültürü ile başlattığı önemli bir değerdir. Orada öğrencilerimizin harçlıkları vardır. Burası için özellikle ilgilendim. Birçok bakanlık ile görüştük. Buranın bir proje kapsamında değerlendirilmesini istedik. Fakat oranın durumunun Bakanlıkların kendi proje konseptlerine uymadığı için sonuç alamadık. Ama çalışmalarımızı kesintisiz devam ettirdik ve ısrarcı olduk.  Milli Eğitim Bakanlığımız ile ön görüşmeler yaptık. Buranın Eğitim Kampüsü olması için düşüncelerimizi paylaştık. Olumlu gelişen görüşmeler sonucunda Sağlık Bakanlığına ait olan yeri ilk sahibi Orman Bakanlığına devri gerekiyordu. Önce bu işlemi gerçekleştirdik. Eğitim Kampüsü projemizin hayata geçmesi için Orman Bakanlığından Milli eğitim bakanlığına devri gerekiyordu. Bunu ilk açıklamalarımda hemşerilerimizle basınımız vasıtasıyla paylaşmıştık. Sürdürdüğümüz çalışmalardan olumlu sonuçlar aldık. Konunun bizzat takibini yaptık. Milli Eğitim Bakanlığına devrini sağladık. Artık önümüzde eğitim kampüsü projemiz için hiçbir engel kalmadı. Burada eğitim adına çok büyük projeleri adım adım gerçekleştireceğiz. Bu alanın içinde Spor Lisesi de düşünüyorduk. Fakat spor lisemizin spor tesislerimizin olduğu alanda olmasının çok daha doğru olacağını gördük. İnşallah spor lisemizde orada olacak. Eğitim kampüsümüz içinde Meslek liseleri, güzel sanatlar lisesi, Hafızlık ve Proje imam hatip okulu, uygulama tesisleri yeşil alanlar gibi çok sayıda donatı olacaklar. Burada çok özel mimariler kullanacağız. Burası eğitim adına cazibe merkezi olacaktır.” Dedi.


Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi