ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

ALAÇAM HALK EĞİTİMİ MERKEZİNDEN 6 KÖYE İŞ KUR DESTEKLİ KURS

ALAÇAM HALK EĞİTİMİ MERKEZİNDEN 6 KÖYE İŞ KUR DESTEKLİ KURS

Tarih
Bu haber 1577 defa okunmuştur.

...............        Alaçam Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü 6 mahallemizde Bafra İş Kur Şube Müdürlüğü ile birlikte İş Kur destekli kurslar açtı.Açılan kurslarla birlikte Köylerimizde bir süredir açılmayan kurslarımız yeniden açılmış oldu.Açılan kurslarla birlikte kapalı durumda boş ve atıl olan ilkokullarımızda da yeniden bir hareketlilik oluştu.


El Sanatları makina Nakışı kolunda açılan kurslara vatandaşların ilgisi oldukça fazla.18-65 yaş arası vatandaşlar kurslara gelerek el becerilerini geliştirirken,yapacakları çalışmalarda kullanacakları malzeme alımı için İş kur tarafından maddi destekte veriliyor.Kursiyerlerin kurslarda öğrendikleri el sanatları ürünlerini yapıp satarak ev ekonomilerine katkı sağlamaları amaçlanmaktadır.


Her gün sabahın erken saatlerinden şehir merkezinden köylere giderek kurslarda biribirinden güzel çalışmaları kursiyerlerine öğreten özverili öğretmen ve ustaöğreticiler mahalle kadınlarının kendilerine gösterdikleri ilgiden ve kursiyerlerin yeni el işi öğrenme gayretlerinden çok memnun kaldılar.


Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi