ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

ALAÇAM DA KADIN DOSTU KENTLER TANITIMI YAPILDI

ALAÇAM DA KADIN DOSTU KENTLER TANITIMI YAPILDI

Tarih
Bu haber 696 defa okunmuştur.

............     İlçemizde kurum amirleri ve Alaçam muhtarlarına yönelik Samsun valiliğimizin kadın dostu kentler kapsamında yürüttüğü proje kapsamında İlkadım Kılıcarslan Ortaokulu Müdürü Uzman Eğitmen Kemalettin AK ve Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğünde görev yapan Psikolog Dilara Yılmaz tarafından eğitim verildi.

Uzman Eğitmen Kemalettin AK ve Psikolog Dilara Yılmaz tarafından ,Yerel Eşitlik Eylem Planı'nda kadınlarımızın eğitimden eşit bir şekilde faydalanabilmeleri, istihdama katılımlarının artırılması, şiddete maruz kalmamaları ve şiddete maruz kaldıklarında bunlarla mücadele yöntemleri, sağlık hizmetlerinden kolaylıkla yararlanmaları ve karar mekanizmalarında daha fazla yer almaları gibi birçok konuyu kapsayan çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Eğitim konuları toplumsal cinsiyet eşitliği kadına şiddet kapsamında neler yapabiliriz ve toplumun kadın ve erkek algıları üzerinde Muhtarlar derneği toplantı salonunda gerçekleşen seminer Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar Belediye Başkan Vekili Dursun Uz ve kamu kurum kuruluş müdürleri tarafından da beğeniyle karşılandı.
Seminere, İlçe Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Belediye Başkan Vekili Dursun Uz , İlçe Jandarma Komutanı J. Üsteğmen Murat Şenyurt, İlçe Emniyet Müdürü Kenan Bıyık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural, başta olmak üzere Alaçamdaki kurum ve daire amirleri yöneticiler ve mahalle muhtarları katıldılar.

Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi