ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

YAKAKENT KAYMAKAMI SARI DAN 10 OCAK İDARECİLER GÜNÜ MESAJI

YAKAKENT KAYMAKAMI SARI DAN 10 OCAK İDARECİLER GÜNÜ MESAJI

Tarih
Bu haber 854 defa okunmuştur.

Kaymakamı Selin SARI’ nın 10 Ocak İdareciler Günü Mesajı

10 Ocak 1971 yılında Mülki İdare Amirleri sınıfının ihdasıyla yapılan ilk mesleki toplantı başlangıç kabul edilerek Türk İdareciler Derneği tarafından 1978 yılı Genel Kurulu'nda 10 Ocak tarihi,''İdareciler Günü'' olarak kabul edilmiştir.
Mülki İdare Amiri mensubu olmaktan gurur duyduğum bu meslek;devletin varlığını,gücünü ve otoritesini ortaya koyduğu,aynı zamanda devletimiz ve vatandaşlarımız arasındaki sevgi ve güven bağlarını güçlendirmektedir.Mülki İdare mesleği devletin şefkatinin de temsil edildiği bir meslektir.Bu meslekte ''Halka hizmet, Hakk' a hizmettir.'' düsturu ile ülkemize ve insanlarımıza hizmet etme bilinciyle çalışan Mülki İdare Amirleri devletimizin onuru ve gururudur.
Mülki İdare Amirlerimiz vatandaşlarımızın her türlü sorunlarını,taleplerini,ihtiyaçlarını tespit ve analiz eden;ekonomik,sosyal ve kültürel çalışmalar yapan toplum önderleridir.
Mülki İdareli olmak şehit kaymakamımız Muhammed Fatih SAFİTÜRK olmaktır.
Mülki İdareli olmak ''İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.''bilinciyle çalışmaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle şehit olan,ebediyete intikal eden tüm idarecilerimize Allah'tan rahmet diliyorum.İlimizde fedakârca görev yapan başta Sayın Valimiz,Vali yardımcılarımız ve ilçelerimizde hizmet veren kaymakamlarımız olmak üzere diğer tüm idarecilerimizin 10 Ocak İdareciler Günü'nü gönülden kutluyorum.Bayrağımızın dalgalandığı her karış yurt toprağında görev yapan değerli idarecilerimize sağlık ve başarılar diler,saygılar sunarım.

Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi