ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

FİDAN SATIŞLARININ KONTROL VE DENETİMİ YAPILACAK

FİDAN SATIŞLARININ KONTROL VE DENETİMİ YAPILACAK

Tarih
Bu haber 379 defa okunmuştur.

............Fidan Satışlarının Kontrol ve Denetimi

    Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü  teknik elemanları  fidan üretim yerleri ,semt pazarları ve fidan satış noktaları  2018 yılı  denetim ve kontrolleri başladı.
            Kontroller 5553 Sayılı Tohumculuk Kanunu   ve 5996 Sayılı   Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı Gıda ve Yem  Kanunu ve  bağlı yönetmelik ve  talimatlar kapsamında  yapılmaktadır.
             Samsun Gıda Tarım ve Hayvancılık  İl Müdürü Nail KIRMACI, konu ile ilgili yaptığı açıklamada;  2018 yılı fidan satış  sezonunun  başladığını  İl Müdürlüğü olarak  dikim mevsimine kadar  kontrollerin devam edeceğini  belirtti.
             İl Müdürümüz KIRMACI, yeni sezonda  üreticilerin fidan alırken;   belirli standartlarda  yeterli boy ve kalınlıkta kök sistemi gelişmiş, olumsuz  çevre koşullarından etkilenmemiş, ismine doğruluğu garanti eden setifikalarının bulunması gerektiği, hastalık ve zararlılardan  ari oldğuğu gösteren izin belgelerinin aranması  üretim başlanğıcında kurulacak bahçelerde çok önemli olduğu  bildirdi.
            İl Müdürü  KIRMACI  açıklamasının devamında fidan  üreticilerini   uyararak, telafisi mümkün olmayan zararlara uğramamak için üreticilerin bu kriterlere uygun fidanlar satmaları konusunda uyararak, fidan alacak üreticilerin dikkat etmelerini ve fidan alırken  İlçe Müdürlüğünden bilgi almalarının önemli olduğunu söyledi.Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi