ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

2018 YILI'NIN İLK KAYMAKAMLAR TOPLANTISI VALİ OSMAN KAYMAK'IN BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİ

2018 YILI'NIN İLK KAYMAKAMLAR TOPLANTISI VALİ OSMAN KAYMAK'IN BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİ

Tarih
Bu haber 455 defa okunmuştur.      2018 yılının ilk Kaymakamlar toplantısı, 30.01.2018 Salı günü saat 14.00’da Valilik toplantı salonunda Vali Osman Kaymak başkanlığında gerçekleştirildi.
 
        Vali Osman Kaymak başkanlığında yapılan toplantıda, ilçe kaymakamlarımız ilçelerinin geneli ile ilgili konular hakkında bilgi paylaşımı yaptı.
 

       Vali Osman Kaymak toplantıda yaptığı konuşmasında, "Arkadaşlar bu senenin ilk toplantısına hepiniz hoş geldiniz. Bu vesile ile ben hepinize tekrar sağlıklı ve başarılı bir yıl geçirmenizi diliyorum. Zaman zaman ilçelerimize gelerek ekonomik, sosyal ve muhtarlar toplantısı gibi programlarda vatandaşlarımızla beraber oluyoruz. Bizim gelemediğimiz zamanlarda bu toplantıları sizler yapınız. Vatandaşlarımıza yardımcı olup, onların memnuniyetini almak bizler için büyük sorumluluktur.
         Bugün sizlerle birlikte İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından, vatandaşlarımızla en üst düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi hedefiyle oluşturulan ‘Açık Kapı Milletin Kapısı’ Samsun bankosunun açılışını gerçekleştirdik. Bu çok önemli bir konudur. İlçelerinizde sizler de hazırlıklarınıza şimdiden başlayın. Vatandaşımız geldiğinde yardımcı olun.  Çaresizlik çok kötü bir şeydir. Onun için çare sizsiniz. Bunun için belli aralıklarla toplantılar yaparak vatandaşlarımızı dinleyin.
         Arkadaşlar, kaymakam ilçede tarafsız ve herkesi kucaklayan konumunu ortaya koyarsa vatandaşlarımız tarafından takdir edilir. Bizler hizmet ettiğimiz her alanda kamu kurum kuruluşları ve sivil toplum temsilcileriyle birlikte uyum içinde hareket etmeliyiz. Arkadaşlar ben ilçelerinize geldiğimde muhakkak şehit ailelerimizi ziyaret ediyoruz.  Bu ziyaretler şehit ailelerimizi o kadar çok memnun ediyor ki, çocuğunu uzun yıllar önce evvel kaybetmiş olsalar dahi dün kaybetmiş gibi çok duygusal anlar yaşanıyor. Bunun için sizlerde plan yapın, belirli süreler içinde ilçelerinizdeki şehit ailelerimizi ziyaret edin. Lütfen ilçemizdeki emanetlerimize sahip çıkın. Sahiplendiğinizi ve ilçelerinizde her konuda özverili çalıştığınızı  biliyorum ama bunları bir aradayken tekrar konuşmayı önemli görüyorum. Eksikliğinizi göstermeyin. Şehit aileleri de sizi evladı gibi düşünsün. Onların ne sorunları varsa sizlerden çözüm getirmenizi bekliyorum.
 
        Arkadaşlar ilçenizdeki yapılan yatırımları, inşaatları gezip yapılanları görün ve yerinde teşhis edin. Yapılan yatırımlarda eksik gördüğünüz kısımları ilgili kurumlarla paylaşın. Bizlerin yöneleceği konuların başında eğitim ve toplumsal sorunlar gelmelidir. Bunların yapılmadığı yerlerde sağlıksız bir toplum oluşur. Onun için sizlerin ilçelerinizin konumuna göre bu konular hakkında sosyal sorumluluk projeleri yapmanızı istiyorum. Hepinize teşekkür ediyorum.'' dedi.
         Vali başkanlık yaptığı toplantıya; Vali Yardımcılarımız Hasan Öztürk, Recep Yüksel, Dr. Hakan Kubalı, Sezgin Üçüncü, ilçe kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb.Ünsal Ağaoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen katıldı.


Haber: Samsun Valiliği

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi