ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

ALAÇAM CUMHURİYET İLKOKULUNDA Z KÜTÜPHANE AÇILDI

ALAÇAM CUMHURİYET İLKOKULUNDA Z KÜTÜPHANE AÇILDI

Tarih
Bu haber 847 defa okunmuştur.

............Cumhuriyet İlkokulunda 06.02.2018 tarihinde Z kütüphane açılışı yapıldı. Açılışa Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp ÇAĞLAR, Belediye Başkanı Hadi UYAR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai TURAL, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
       Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Z kütüphaneleri yani zenginleştirilmiş kütüphaneler oluşturuyor. Z kütüphaneler bildiğimiz kütüphanelerden oldukça farklı. Bu kütüphaneler çocuklara okulu ve okumayı sevdirmeyi amaçlıyor. Ama bu sadece içerisinde kitap barındırdığı anlamına gelmiyor. Z kütüphane konseptinde; temel eserlerin yanı sıra güncel kitaplar, zeka geliştirici oyunlar, öğrenmeyi kolaylaştırıcı oyunlar, satranç masaları ve yapbozlar da bulunuyor. İnternet bağlantısının da bulunduğu bu kütüphanelerde öğrenciler CD, DVD, dijital kitap içerikleri ve filmlerden de faydalanabiliyor. Öğrenciler ödevleri için araştırmalarını da bu kütüphanelerde yapabiliyorlar.Z kütüphane konseptinin bir diğer olumlu özelliği öğrencilere rahat bir ortam sunması. Klasik masa ve sandalyelerden oluşan kütüphane anlayışının dışına çıkıyor. Renkli ve farklı tasarımlı kitaplıkların yanı sıra minder, kanepe ve koltuklarla öğrencilere kitap okurken konforlu bir ortam sunuyor.    


Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi