ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

ALAÇAM DA OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ KONUSUNDA BİLGİLENDİRME YAPILDI

ALAÇAM DA OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ KONUSUNDA BİLGİLENDİRME YAPILDI

Tarih
Bu haber 637 defa okunmuştur.

.............      Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar ve Belediye Başkanı Hadi Uyar, daire amirleri ve muhtarların katılımıyla Alaçam Muhtarlar Derneği salonunda bir toplantı gerçekleştirdi.
Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Belediye Başkanı Hadi Uyar başkanlığında daire amirleri ve muhtarların katılımıyla yapılan toplantıda Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, daire amirleri Sivil Toplum Kuruluşları Başkanlarına ve Muhtarlara hitaben gündemdeki konular hakkında bilgilendirme yaptı. Kaymakam Çağlar; “İlçemizde daha önceleri de gündem konusu olan mobesse konusunda yapılması planlanan iki mahalle muhtarı ile konu hakkında görüş alışverişi yapılarak, yapılacak olan mobeseler ile ilgili çalışmalarımız devam edecektir” dedi.


     
Belediye Başkanımız Hadi Uyar, İlçedeki yapılması planlanan konular hakkında konuşma yaparak 2018- 2019 yıllarını kapsayan çalışmalar ve ihalesi yapılmış olan konular hakkında bilgiler verdi. Alaçam Gökçeboğaz Mahallesi girişinde bulunan çamlık alanının düzenlemesi yapılarak 10 Mayıs’ta açılışa hazır hale getirileceğini ve 6 Mayıs Hıdrellez şenlikleri yapılan düğün salonu arkasında yeni inşa edilen güreş alanı çalışmaları hakkında bilgilendirme yaptı.


       Yapılan toplantıya, Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Belediye Başkanı Hadi Uyar, Jandarma Komutanı Üsteğmen Murat Şenyurt, İlçe Yazı İşleri Müdürü Melahat Yeşilyurt, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Ertan Baş, İlçe Tarım Müdürü Mehmet Güreş, Nüfus Müdürü Kemalettin Taşdelen, İlçe Müftüsü Mehmet Süsün, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdüresi Jale Oral, Tapu Müdürü İlhan Kaleli, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Salih İleri, Alaçam Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürü Mustafa Söylemez, Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Bedir, Muhtarlar Derneği Başkanı Raif Vatan ve muhtarlar katıldı.

       Toplantıda Alaçam Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Salih İleri Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve Eşleri Emine ERDOĞAN Himayelerinde başlatılan okuma yazma seferberliği hakkında bilgi verdi.5 Şubat tarihinde başlayan seferberlik ile ilgili çalışmaların sürdürüldüğünü TUİK ten alınan istatistik bilgilere göre ilçemizde 800 kişinin okur yazar olmadığını gösterdiğini bu sayının yaklaşık 650 kişisinin 65 yaş üstü nüfus olduğunu dile getirdi.Kurum olarak 65 mahallede yer alan okuma yazma bilmeyen vatandaşların listelerini oluşturduklarını bunların muhtarlara dağıtılacağını bu listelerde olmayan okuma yazma bilmeyen vatandaşlar varsa bunların kuruma bildirilmesi gerektiğini dile getirdi.Okuma yazma kurslarına başvuru yapanlara 5 Mart 2018 tarihi itibarı ile kursların başlatılacağını dile getirdi.


Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi