ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

SOĞUKÇAM İLK-ORTAOKULU BİZİM HİKAYEMİZİ TANITTI

SOĞUKÇAM İLK-ORTAOKULU BİZİM HİKAYEMİZİ TANITTI

Tarih
Bu haber 605 defa okunmuştur.

............         Alaçam Soğukçam İlk-Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinin birlikte yazdığı “Bizim Hikayemiz” adlı kitabın tanıtımı ve imza günü  14 Mart 2018 Çarşamba günü saat 10:00 da Alaçam Anneler Parkı’nda yapıldı.


    

           Kitap tanıtım ve İmza gününe Belediye Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp ÇAĞLAR,Belediye Başkan Vekili Ayşe Türker, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Mehmet Fatih Öztürkçe, Ömer Şener, Halk Eğitim Müdürü Salih İleri, Öğretmenevi Müdürü Ahmet Öztürk, Okul müdürleri, Müdüryardımcıları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.


        Soğukçam İlk-Ortaokulu müdürü Mücahittin Şen, ”Bizim hikayemiz adlı kitap 10 hikayeden oluşmakta olup resimleri de öğrencilerimizin yapmış olduğu 144 sayfalık bir çalışmadır. Her hikayenin girişini farklı bir öğretmenimizin yaptığı hikayeleri öğrencilerimiz zengin hayal güçleriyle tamamladılar. Tamamlanan hikayeler tüm öğrencilerimiz tarafından okundu ve bu hikayeleri anlatan resim yarışması düzenlendi. Seçilen resimler hikaye kitabımızda yerini aldı. Sonra öğretmen ve öğrencilerimizin yardımıyla kapak tasarımı yapıldı. Kısacası hikayeleri ,resimleri ve kapak tasarımı okulumuza ait bir eser oldu. Samsun ortaokullar arası TÜBİTAK projelerine 755 proje ile başvurmuş bunlardan 19 tanesi bölge sergisine katılmaya hak kazanmıştır. Bu 19 projeden 2 tanesi de okulumuzun projesidir" dedi.

Kaymakam Oğuz Alp Çağlar da projenin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.Proje sorumlusu Danışman öğretmen Fatih Bilgin, projede görevli olan öğrenciler İrem Altınkaynak ve Busenur Yaman tarafından kitaplar imzalandı.Okullardan gelen öğrenciler kitap standlarını gezerek kitaplar satın aldılar.Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi