ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

OMÜ-TTO’DAN MEDİKÜM’E16 MİLYONLUK PROJE

OMÜ-TTO’DAN MEDİKÜM’E16 MİLYONLUK PROJE

Tarih
Bu haber 547 defa okunmuştur.

............OMÜ-TTO’dan MEDİKÜM’e 16 milyonluk proje
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından hazırlanan “Medikal Sanayi İnovasyon Kümesi” projesine Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan 16 milyon TL destek sağlandı.
Samsun Büyükşehir Belediyesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Hitit Üniversitesi Bilimsel Teknik Uygulama ve Araştırma Merkezi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Bafra Belediyesi, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası ve medikal firmalarının yer aldığı projenin hazırlanmasını üstlenen OMÜ-TTO bilgi ve tecrübesi ile projenin onaylanmasında büyük rol oynadı. 2017 yılı sonunda OMÜ-TTO Koordinatörü Dr. Mustafa Mortaş ve ekibi tarafından hazırlanan ve TÜBİTAK’tan onay alarak Türkiye genelinde destek alma başarısı gösteren 8 üniversiteden biri olunan TÜBİTAK 1601 Programı Teknoloji Transfer Ofislerine Yönelik Hazırlık, Başlangıç ve Kapasite Artırımı Sağlanması ve Uygulanması projesinden sonra Samsun ve bölgesinde medikal kümelenme faaliyetlerine ivme katacak ve bölgesel kalkınma hususunda etkili rol oynayacak olan MEDİKÜM projesinin onaylanmasıyla birlikte, OMÜ-TTO, TÜBİTAK ve Bakanlık fonlarına proje hazırlama konusundaki yetkinliğini bir kez daha kanıtlamış oldu.

Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi