ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

YAKAKENT TE ÇANAKKALE ZAFERİ HAFTASI ÇELENKKOYMA TÖRENİ ŞEHİT AİLE VE MEZARLARI ZİYARETİ

YAKAKENT TE ÇANAKKALE ZAFERİ HAFTASI ÇELENKKOYMA TÖRENİ ŞEHİT AİLE VE MEZARLARI ZİYARETİ

Tarih
Bu haber 618 defa okunmuştur.

...........        Yakakent İlçemiz Cumhuriyet Meydanın da 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103’üncü yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.


Yakakent Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törene, Yakakent İlçe Kaymakamı Selin Sarı, Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Gürkan Demir, İlçe Emniyet Amiri Murat Sarı, Siyasi Parti Temsilcileri, askeri erkan, daire müdürleri, gaziler, sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Protokolün Atatürk anıtına çelenk sunumunun ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla devam eden tören, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapmasıyla tören son buldu.

    18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103’üncü yıl dönümü dolayısıyla İlçe Kaymakamı Selin Sarı, Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, İlçe Jandarma ve Garnizon Komutanı J. KD. Bçvş. Gürkan Demir ve İlçe Emniyet Amiri Murat Sarı, İlçe Müftüsü Cemalettin Gezgiç ve kurum amirleri ile Yeşilköy Mahallesi Şehit Bayram Aydın’ın, Sarıgöl Mahallesi Şehit Erdoğan Altınel’in ailesine ve Mutaflı Mahallesi Şehit Bayram Aksu’nun ailesine ve kabirlerini ziyarette bulundular.Bu önemli günde Şehit ailelerinin yanlarında olduklarını dile getirerek acı ve üzüntülerine ortak oldular.Mezar ziyaretlerinde şehitlerin ruhları için Kur'an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.


         Yakakent İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 18 Mart Şehitleri Anma Haftası ve Afrindeki Mehmetçiğimize destek amacıyla 250 öğreci ile birlikte İlçe Jandarma Komutanlığına destek ziyaretinde bulundu. İlçe Jandarma Komutanlığı önünde küçük program gerçekleştirildi. Programa İlçe Milli Eğitim Müdürü, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ve Öğretmenler katıldı.

Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi