ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

ALAÇAM DA ÇANAKKALE ZAFERİ ANMA PROGRAMI VE ŞEHİT MEZARLARI ZİYARETİ

ALAÇAM DA ÇANAKKALE ZAFERİ ANMA PROGRAMI VE ŞEHİT MEZARLARI ZİYARETİ

Tarih
Bu haber 943 defa okunmuştur.

........       Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümü etkinlikleri ilk olarak, Cumhuriyet Meydanı’nda Saat 10:00 Atatürk Anıtına çelenk sunulması ile başladı.
Programa İlçe Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Belediye Başkanı Hadi Uyar, Garnizon Komutanı Üsteğmen Murat Şenyurt, Cumhuriyet Savcısı Emre Doğan, İlçe Emniyet Müdürü Kenan Bıyık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural,İlçe Müftüsü Mehmet Süsün, AK Parti İlçe Başkanı Selahattin Alkan, Chp İlçe Başkanı Fuat Canbaz, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, belediye meclis üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, gaziler ve vatandaşlar katıldı.


    Çelenk sunma töreninin ardından, Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonunda Alaçam Şehit Erdal Bolat Çok Programlı Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programı düzenlendi. Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.


Program günün anlam ve öneminin belirtildiği konuşmayı Okul Müdürü Abdülkerim Açıkgöz yaptı.

      Çanakkale İsimli Tiyatro Gösterisi, video gösterisi, okul korosunun söylediği kahramanlık türküleri ile program sona erdi.


 


      Program sonundan; İlçe Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Belediye Başkanı Hadi Uyar, Garnizon Komutanı Üsteğmen Murat Şenyurt, , İlçe Emniyet Müdürü Kenan Bıyık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural, İlçe Müftüsü Mehmet Süsün, AK Parti İlçe Başkanı Selahattin Alkan ile birlikte Şehit Jandarma Er Savaş Topal’ın Yenice Mahallesinde ,Şehit P. Astsb.Kd. Çvş. Erdal Bolat`ın Kadıköy mahallesindeki kabirleri ziyaret edilerek, Kur'an okuyup, dualar edildi.


Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi