ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

ALAÇAM UMUTLU MAHALLESİNDE NEVRUZ İL PROGRAMI DÜZENLENDİ

ALAÇAM UMUTLU MAHALLESİNDE NEVRUZ İL PROGRAMI DÜZENLENDİ

Tarih
Bu haber 1176 defa okunmuştur.

21 MART NEVRUZ BAHARIN MÜJDECİSİ        2018 yılı 21 Mart Nevruz Bayramı il programı 21 Mart 2018 Çarşamba günü 1200 metre rakımında bulunan Alaçam Umutlu Mahallesinde yapıldı.Havanın güzel olması şenlik kutlamalarının güzel geçmesinde etkili oldu.       Alaçam Umutlu Mahallesinde düzenlenen Nevruz Şenliklerine Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyük Şehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Vali Yardımcıları, Samsun İl Alay Komutanı Jandarma Albay Ünsal Ağaoğlu, Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı ve Büyükşehir Meclis Başkanı Turan Çakır, Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Yakakent Kaymakamı Selin Sarı, Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, Alaçam Cumhuriyet Savcısı Emre Doğan ve Muhammet Halis Tuğ, Alaçam Emniyet Müdürü Kenan Bıyık, Alaçam Garnizon Komutanı Üsteğmen Murat Şenyurt, Alaçam Gençlik Merkezi Müdürü Cansu Keskin Karaaslan, Ak Parti Alaçam İlçe Başkanı Selahattin Alkan,İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fatih Mehmet Öztürkçe,Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Salih İleri, Belediye Meclis Üyeleri Hasan Çelik,Ayşe Türker,Raziye Kök, Daire Amirleri, öğrenciler,Mahalle ve çevre mahallelerden gelen vatandaşların katılımı ile gerçekleşti.       
Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı daha sonra
Alaçam Cumhuriyet ilkokulu öğrencilerinden oluşan Alaçam Halk Eğitimi Merkezi Halk oyunları ekibi,Samsun Büyükşehir belediyesi Halk Oyunları ekibi,Amasya Gümüşhacıköy Okçuluk kulübü gösterilerini sundular,Alaçam ŞMTA Lisesi ve Alaçam AİHL öğrencileri şiirler okudular,Samsun Devlet Bale ve Opera sanatçıları eserler seslendirdiler.         Programda Umutlu Mahallesi Muhtarı Satılmış Uçan ,Belediye Başkanı Hadi Uyar,Alaçam Kaymakam Oğuz Alp ,Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz konuşmalar yaptılar.       Samsun Valisi Osman KAYMAK yaptığı konuşmada; Umutlu Mahallesinde yapılan demircilik işleri ile ilgili Mahalle halkına Köyünüze Mahallenize Sahip Çıkın elinizdeki mesleğinizi bırakmayın ne olursa olsun mesleğinizi devam ettirin diyerek sözlerine devam etti. "Nevruz Bayramı Türk dünyasında yıllardır kutlanan bir bayram. İnşallah bu bayram bundan sonraki yıllarda da devam eder. Nevruz baharın başlangıcı olarak kabul ediliyor. Ancak biliyorsunuz ki ben Tunceli'den geldim. Orada Nevruzu bazı kesimler bazı örgütlere mal ederek Türk dünyasının ortak bayramını kendilerine sembol edinmişlerdi. Artık gereği gibi Nevruz Türk dünyasında çok iyi bir şekilde kutlanıyor. Bu bayram Türklerin de bayramıdır. Ben Nevruz'un ülkemize bereket getirmesini diliyorum" diye konuştu.


         Programda Vali ve davetliler örste demir dövdüler,Nevruz ateşini yaktılar,


Nevruz Bayramı kutlamalarında Umutlu Mahallesi Muhtarı Satılmış Uçan, geleneksel demir dövme yöntemiyle kendi yapmış olduğu orak ve Zülfikar'ı Vali Osman Kaymak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'a hediye etti.Programın sonunda tüm katılımcılara Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yemek ikram edildi.
 


 
Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi