ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

ALAÇAM ŞEHİT ERDAL BOLAT ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI WEB TASARIM DALI

ALAÇAM ŞEHİT ERDAL BOLAT ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI WEB TASARIM DALI

Tarih
Bu haber 636 defa okunmuştur.

.........ALAÇAM ŞEHİT ERDAL BOLAT ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI WEB TASARIM DALI
 Bilgisayar kullanımı yirminci yüzyılın özellikle son on yılında artmıştır. Bu artış, hem tüm dünyaya yayılarak hem de kullanım alanı çeşitlenerek olmuştur.
Bilişim Teknolojileri; bilgisayar sektöründeki gelişmelerin sonucunda ortaya çıkmış ve verileri saklamak, iletmek ve işlemek için kullanılan bilgisayar donanım ve yazılım teknolojilerini içeren bir alandır.
Ancak bugün için Bilişim Teknolojileri (BT), yalnızca bilgisayar sistemlerinin kurulması ve yazılımların yapılandırılması ile sınırlı bir alan değildir. BT, güncel bir bakışla bilgisayar donanımı, yazılımı, bilgisayar ağları, iletişim teknolojileri, bu alanda yetişmiş insan gücü, prosedürler, internet, intranet ve iletişim araçları gibi çok sayıda bileşene sahiptir.

Bilişim sektörü dünyada son 50 yıldır var olan ancak günümüzde olağanüstü öneme sahip olan bir sektördür. Katma değeri oldukça yüksek olan bilişim sektörü, gelişmiş ülkelerde gözde sektörlerin başında gelmektedir.
Ülkemizde işletmeler kurumsallaşma yolunda hızla ilerledikçe Bilişim Teknolojileri alanına olan ihtiyaç daha da artmaya başlamıştır. Bu sebepten, Bilişim Teknolojileri alanında yeterlik sahibi insanlara çok ihtiyaç duyulmaktadır. Halen başka dallardan, mesleklerden insanlar bu alandaki ihtiyaca yönelmeye devam etmektedirler. Ancak doğru olan bu alanın içinde, temelden bu yeterliklere sahip insanlar yetiştirmektir.
Gelecekte de bilişim teknolojileri, çalışma hayatının en önemli unsuru olmaya devam edecektir. Bu alanda yeterlik sahibi insanlar yetiştirmek ülkemizde bu sektörün gelişimi ve ilerlemesi için çok önemlidir.
2012-2013 Eğitim-öğretim yılında Bilişim Teknolojileri Alanında "Web Programcılığı" dalı açılmıştır.

WEB PROGRAMCISI

Tanımı
Bilgisayar sistemlerinin donanım ve yazılım olarak kurulumu bilgilerinin yanında, web sayfası tasarımına ve programlama dilleri yardımıyla etkileşimli web uygulamaları hazırlayan nitelikli kişidir.
Mezunlar
Bu bölümden mezun olan kişiler işyeri açma belgesi ile mezun olup kendi iş yerini açabilecekleri gibi .Donanım ve yazılım ana başlığı altında bir çok iş yapabilirler. Bilgisayar bakım onarım ,Bilgisayar bileşenleri bakım onarım ,Fotoğrafçılık,Bilgi İşlem Memurluğu,Bilgisayar Programcısı,Bilgisayar Teknisyeni,Teknik Ressam ,Asker ve Polis olarak teknik sınıflarda çalışma ayrıcalıklarına sahip olabilmektedirler.Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi