ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

2018 Genç Çiftçi Destekleri İçin Başvuru Tarihleri Açıklandı

2018 Genç Çiftçi Destekleri İçin Başvuru Tarihleri Açıklandı

Tarih
Bu haber 658 defa okunmuştur.

............2018 Genç Çiftçi Destekleri İçin Başvuru Tarihleri Açıklandı
Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürümüz Nail KIRMACI, Resmi Gazete'nin 24.03.2018 tarihli 30970 sayılı nüshasında yayımlanan "Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ" ile ilgili olarak aşağıdaki açıklamayı yapmıştır:

          "Bakanlar Kurulu Kararı gereği 2016- 2018 yıllarını kapsayacak şekilde genç çiftçi projelerine 30 bin TL hibe verilmesini öngören Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programına 2018 yılında da devam edilecek.

                  Samsun 2016-2017 Yılı Genç Çiftçi Desteklerine İlişkin Rakamlar;

          Projenin ilk uygulama yılı olan 2016'da Samsun'da İlimize tahsis edilen ödenek çerçevesinde 239 adet proje ve 2017 yılında 253 adet proje sahibi genç çiftçimiz hibe almaya hak kazanmıştır.          
          Samsun tarımına ve çiftçilerimize faydalı olmasını beklediğimiz ve genç nüfusun şehirlere göçünü engellemeye yönelik bu projelerle genç çiftçilerimiz toplam 14 Milyon 760 bin TL tutarında hibeden yararlanmıştır. Desteklenen projelerin sahiplerinin %76 sını kadın çiftçilerimiz oluşturmuştur.

         2018 Yılı Programına İlişkin Tebliğ Resmi Gazetede Yayımlandı

         2018 yılı için ise programın bütçesi 502 milyon 500 bin TL olarak belirlenmiş olup, 16.750 genç çiftçimize hibe desteği verilecek.

           Başvurular 2 Nisan – 30 Nisan Arasında

          Projelerle ilgili başvurular 2 Nisan Pazartesi günü başlayıp, 30 Nisan Pazartesi günü sona erecek. Başvurularda izlenmesi gereken yol ve uygulamalar geçen yıl ile aynı olacak. Ön başvurular, çiftçilerimiz tarafından hiçbir harcama yapılmaksızın, web tabanlı https://gencciftci.tarim.gov.tr uzantılı yazılım üzerinden, kesin başvurular ise yerleşim biriminin bağlı olduğu İlçe müdürlüklerine şahsen yapılacak. Başvurular, illerde vali veya vali yardımcısının başkanlığında kurulacak komisyonlar vasıtasıyla değerlendirilecek.
         Değerlendirme sonunda belirlenen genç çiftçilerle hibe sözleşmeleri, GTHB il ve ilçe müdürlüklerince imzalanacak ve projelerin uygulanmasına başlanılacak. Hibe desteğinden faydalanacak çiftçilerde, Tebliğin yayımlandığı tarih itibarıyla 18 yaşını doldurmuş ve 41 yaşından gün almamış, ücretli çalışan, gerçek ve basit usulde vergi mükellefi, (Kendisi ve Eşi) daha önceden 2016-2017 Genç Çiftçi Desteği Programından faydalanmış olmamak şartı aranacak.

          Son olarak Projelerin, uygulamanın her aşamasında Bakanlığımızın ilgili birimleri tarafından takip ve kontrol edileceğini hatırlatır, projenin 2018 ayağında hibeye hak kazanacak genç çiftçilerimize şimdiden başarı ve kolaylıklar dilerim."Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi