ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

SOĞUKÇAM ORTAOKULU 2 PROJE İLE TÜBİTAK FUARINDA

SOĞUKÇAM ORTAOKULU 2 PROJE İLE TÜBİTAK FUARINDA

Tarih
Bu haber 629 defa okunmuştur.

............      TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığınca ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla Biyoloji, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Kodlama, Tarih, Türkçe ve Matematik alanlarında ortaokul öğrencilerine yönelik Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Bölge Finali 26 Mart 2018 Pazatesi günü Samsun OMÜ BESYO Salonunda saat 14.00 yapılan törenle başladı.Öğrencilerin yapmış olduğu projeler 2 gün ilgililerin sunumuna açık olacak ve 28 mart çarşamba günü birinciler belirlenerek Türkiye Finallerine gidecek projeler belirlenecek.     TÜBİTAK Ortaokullar bölge Finallerine İlçemizden iki proje seçildi,Projelerin ikiside Soğukçam Ortaokulundan.Projenin biri Oynayarak Öğrenme Projesi 2.ise Bizim Hikayemiz isimli Hikaye kitabı,Türkçe alanından iki proje ile ilçemizi temsil eden Soğukçam ortaokulu Müdürü Mücahittin Şen,Türkçe Öğretmeni Fatih Bilgin'in şahsiyetinde tüm idareci,öğretmen ve proje hazırlayan tüm öğrencileri tebrik ediyor Türkiye Finallerine gitmelerini temenni ederiz.
     Tübitak Fuarının açılışı nedeniyle bir program düzenlendi.programa OMÜ Rektör yardımcısı,TÜBİTAK Bilim koordinatörü,İl illi Eğitim Müdürü Coşkun ESEN,İlçe Milli Eğitim Müdürleri,Şube Müdürleri idareciler,öğretmenler ve öğrenciler katıldı.     TÜBİTAK Ortaokullar Bölge finalinde Soğukçam Ortaokulunu yanında olmak için İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural,Şube Müdürü Fatih mehmet Öztürkçe,Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Salih İleri,K.Kolin Fatih Ortaokulu Müdürü Taylan Mete'de oradaydı.


Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi