ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

TÜRKİYE SINIR GÜVENLİĞİ İÇİN MÜCADELE VERMEKTEDİR

TÜRKİYE SINIR GÜVENLİĞİ İÇİN MÜCADELE VERMEKTEDİR

Tarih
Bu haber 1091 defa okunmuştur.

............Samsun Milletvekili ve MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, katıldığı özel bir televizyon programında, Münbiç’i değerlendirdi.

Münbiç’te belirsizlik olduğunu ve ABD’nin, yönetiminde yaşanan değişiklikle beraber yapacağı hamleleri kestirmenin güç olduğunu belirten Usta, “ABD’nin oradan beklentisi, ‘birlikte güvenlik bölgesi oluşturalım, bölgenin kontrolünü beraber sağlayalım’ idi. Oralar bizim sınırlarımız, ABD’ye bu konuda ne kadar güven olur zaman gösterecektir.” dedi.

Münbiç; Fırat’ın doğusundaki sınırlarımızda hakim olan YPG’nin, Fırat’ın batısına geçişine engel olmak adına çok kritik bir yer ama gelişmeleri takip etmek lazım diyen Usta, her zaman öncelikle diplomasi ile çözülmesinin önemli olduğunu, savaş yanlısı olmadığını ancak ihtiyaç olursa savaşın da diplomasinin son aşaması olduğunu vurguladı.

BEN KARARLIYIM, BURAYA GİRERİM, KARŞIMA KİM ÇIKARSA ÇIKSIN

Usta, “Kritik şey Türkiye’nin kararlılığını göstermesidir. ‘Ben sınırlarımda böyle bir terör yuvalanması istemiyorum. Ben kararlıyım, buraya girerim, karşıma kim çıkarsa çıksın’ deyip kararlılığını gösterirse kimse Türkiye’nin karşısında duramaz. Bu çok nettir.” dedi.

CHP’Yİ ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL

Her ne kadar içeride çatlak sesler olsa da Türkiye kararlılığını dünyaya yansıtmaktadır diyen Usta, “CHP ve PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin Afrin için gösterdikleri tavır ortadadır. Münbiç için de farklı bir şey görmek mümkün olmayacaktır. Özellikle CHP Afrin için önce girilmesin dedi, girildikten sonra şehrin içerisine girilmesin dedi, başarılı olunca da operasyonları sahiplenmeyi tercih etti. Anlamak mümkün değil.” dedi.

TÜRKİYE SINIR GÜVENLİĞİ İÇİN MÜCADELE VERMEKTEDİR

Daha dün Fırat Kalkanı Harekatı için; “Suriyeliler plajlarda, dışarıda geziyor, bizim Mehmetçiğimiz onlar için savaşıyor” gibi sözlerle operasyonları provoke etmeye çalışanlar, bugün Zeytindalı operasyonunda Suriyelilerden oluşan ÖSO mensuplarıyla birlikte neden savaşıyoruz, onlara nasıl güveneceğiz diyor. Bu çelişkili ve bağnaz siyasi manevralar operasyonlara zarar veriyor, bunu görmek lazım. Ülkemiz için bu denli kritik bir süreçte kısır siyasi manevralar yapmaktan kaçınmak gerekir.


Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi