ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

81 İLDEN 81 ÖĞRETMEN ÇANAKKALE’DE BULUŞTU.

81 İLDEN 81 ÖĞRETMEN ÇANAKKALE’DE BULUŞTU.

Tarih
Bu haber 554 defa okunmuştur.

RESAİ AYDIN İLKOKULU SINIF ÖĞRETMENİ AYŞE LEYLA TANER İLİMİZİ TEMSİL ETTİ81 İLDEN 81 ÖĞRETMEN ÇANAKKALE’DE BULUŞTU.
Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından; mesleki çalışma ve başarılarıyla farkındalık oluşturan öğretmenlerin katılımlarıyla Çanakkale Destanı’nın yazıldığı topraklardaki mekânları mahallinde incelemek amacıyla “81 İlden 81 Öğretmen Çanakkale’de Buluşuyor” programı, 23-24 Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleştirildi.
 
81 ilden, mesleki çalışma ve başarılarıyla farkındalık oluşturan öğretmenlerin katılımıyla gerçekleşen programda, Samsun ilini, Alaçam Resai Aydın İlkokulu Sınıf Öğretmeni A.Leyla TANER temsil etti.

    
      Düzenlenen program, Çanakkale Kepez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli konferans salonunda gerçekleştirilen tanışma ve bilgilendirme toplantısıyla başladı. Toplantıda Öğretmene Hizmet, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Başkanı Abdi ERDOĞAN ile İl Millî Eğitim Müdürü Osman ÖZKAN program hakkında öğretmenlere  bilgiler verdiler.

Çanakkale İl Millî Eğitim Müdürlüğü ev sahipliğinde Vali Yardımcısı Ali CANDAN’ın katılımı ile 81 ilden gelen öğretmenlerimiz onuruna gala yemeği verildi.
 
 

   
 Düzenlenen yemekte öğretmenlere İl Millî Eğitim Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından hazırlanan hediyeler ile katılım belgeleri takdim edildi.Etkinlik programı kapsamında;Savaş Alanları, Şehitlikler, Şehitlik Abidesi, Ertuğrul Tabyası, Conkbayırı Bölgesi, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi, Truva Antik Kenti, Truva Atı, Çimenlik Kalesi, Aynalı Çarşı, Çanakkale Şehir Merkezi ziyaretleri gerçekleştirildi

              


Katılımcı öğretmenlerle değerlendirme toplantısı yapılmış, vedalaşma ile etkinlik programı tamamlanmıştır.
 

      

                                                                                Haber: A.Leyla TANER

Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi