ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

ŞEHİT İSTİHKAM ASTSUBAY ÜSTÇAVUŞ TOLGA PEHLİVAN BAFRA’DA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

ŞEHİT İSTİHKAM ASTSUBAY ÜSTÇAVUŞ TOLGA PEHLİVAN BAFRA’DA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Tarih
Bu haber 1770 defa okunmuştur.

..........       Hakkari Çukurca ilçesi Şentepe bölgesinde EYP’nin imhası esnasında meydana gelen patlama sonucu şehit olan Samsun Bafralı hemşehrimiz İstihkam Astsubay Üstçavuş Tolga Pehlivan’a, Bafra ilçesi Yıldırım Beyazıt Camii’nde cenaze töreni düzenlendi.
         Burada, Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan, Vali Osman Kaymak, Samsun Milletvekilleri Akif Çağatay Kılıç, Orhan Kırcalı, Hasan Basri Kurt, Erhan Usta, Hayati Tekin, Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ünsal Ağaoğlu, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutan Vekili Sg. Alb. Tayfun Paşaoğlu, askeri, adli ve mülki erkân, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve binlerce vatandaşın katılımı ile cenaze namazı kılındı.
         Kılınan cenaze namazının ardından dua yapıldı ve helallik alındı. Ardından şehidimizin cenazesi, askerlerin omuzunda cadde üzerinde bir süre taşındıktan sonra cenaze aracına konularak Bafra Garnizon Şehitliği'ne götürüldü. Burada şehidimiz İstihkam Astsubay Üstçavuş Tolga Pehlivan’ın naaş-ı, okunan Kur'an-ı Kerim eşliğinde toprağa verildi.
         Defin töreninin ardından Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan şehidimizin naaş-ına sarılı şanlı bayrağımızı şehidimizin babası Sadık Pehlivan’a ve eşi Sevde Katipoğlu Pehlivan'a öperek teslim etti. Cenaze töreninin ardından Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan ve Vali Osman Kaymak, şehidimizin ailesine ve akrabalarına baş sağlığı dileklerinde bulunarak, acılarını paylaştı.


Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi