ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

BAFRA İŞ KUR DAN BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI YAPILDI

BAFRA İŞ KUR DAN BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI YAPILDI

Tarih
Bu haber 802 defa okunmuştur.

.............       Samsun İş-Kur İlçe müdürlüğü tarafından organize edilen toplantılarda İş-Kur’un yanı sıra destek, teşvik, hibe programları hakkında Alaçam ve Yakakent’te sunum yapıldı. Bu kapsamda 12 Nisan tarihinde iki bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantılardan ilki saat 10.00’da Alaçam Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda gerçekleşti, ikincisi toplantı ise saat 14.00’te Yakakent Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Toplantıda konuşan Bafra İş-Kur Şube müdürü Yakup Ergenlik şunları söyledi, İşverenlerimiz devletimizin vermiş olduğu teşviklerden ve desteklerden doğrudan ya da dolaylı olarak faydalana bilme noktasında İş-Kur üzerinden iş ve işleyiş yapmaktadır.
İş-Kur’un iş arayanlarla, işverenleri bir çatıda buluşturduğunu da söyleyen Ergenlik şöyle devam etti, ilçemiz de 3 yıldır ciddi mana da çalışmalar yürütüyoruz. Bafra İş-Kur merkezi olarak Alaçam ve Yakakent ilçemizde iş başı eğitim programından, eğitim kurslarımıza kadar aktif bir şekilde devam ettiriyoruz. Artık öyle bir noktaya geldik ki herkes artık kendisinin bulunmasını istiyor, bulunmaktan ziyade beklemek zorunda kalıyorlar ve diyorlar ki biz İş-Kur’a kayıt olduk ama bizi arayan soran olmadı, bizler İş-Kur olarak vatandaşlarımıza diyoruz ki bizler gelemiyorsan sizler gelin, bizler de muhakkak geliriz gelemiyorsak bir birimizi tamamlama konusunda sizlerde gelin dedi.       Programa, Alaçam Emniyet Müdürü Kenan Bıyık, İlçe Tarım Müdürü Mehmet Güreş, Devlet Hastanesi Baş Hekimi Dr. Radi Şen, Toplum Sağlığı Müdürü Ertan Baş, Yazı İşleri Müdürü Melahat Yeşilyurt, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Jale Oral, Halk Eğitim Müdürü Salih İleri, Öğretmenevi Müdür Yardımcısı Hüseyin Kara, Samsun İş-Kur il Müdür yardımcısı, Sait Gül, Bafra İş-Kur Müdürü Yakup Ergenlik, İş ve Meslek danışmanı Ayhan Akdeniz, Sezgin Boyun, Alaçam Esnaf ve Sanatkarl Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Aydoğdu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Alaçam Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Vedat Özyılmaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Alaçam Muhtarlar Derneği Başkanı Raif Varan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP İlçe Başkanı Fuat Canbaz, Alaçam Belediyesi Muhtarlardan sorumlu Müdür Mustafa Söylemez ve vatandaşlar katıldı.
        Yakakent te düzenlenen toplantıya,İlçe emniyet Amiri,garnizon komutanı,İlçe milli Eğitim Müdürü,Belediye başkan yardımcısı,Esnaflar Muhtarlar, özel sektör işverenleri,  dernek ve kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Programa, Samsun İş-Kur il Müdür yardımcısı, Sait Gül, Bafra İş-Kur Müdürü Yakup Ergenlik, İş ve Meslek danışmanı Ayhan Akdeniz, Sezgin Boyun’da katıldı.Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi