ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

ÇEŞME MAHALLESİ BALAKLAR MEVKİİNDE BOLLUK AŞI YAPILDI

ÇEŞME MAHALLESİ BALAKLAR MEVKİİNDE BOLLUK AŞI YAPILDI

Tarih
Bu haber 729 defa okunmuştur.

.............      Geleneksel olarak her yıl düzenlenen Çeşme Mahallesi Balaklar mevkiinde BOLLUK AŞI  etkinliği düzenlendi.Bolluk aşı etkinliği çerçevesinde Balaklar camiinde Kur-an'ı Kerim okundu ve dualar edildi.Daha sonra Hereniler dolusu pişirilen KEŞKEK etkinliğe katılanlara dağıtıldı.      Programa Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar,Av.Ali Şengül,Ak Parti İlçe Başkanı Selahattin Alkan,Belediye Meclis üyeleri,ilçe Müftüsü Mehmet Süsün ve vatandaşlar katıldı.       Alaçam İlçesi Balaklar Mevkii Tongallar Camiinde geleneksel bolluk aşı etkinliği 28,05,2018 cumartesi günü saat 12 de düzenlendi..
Tongallar Camiin’de düzenlenen  Geleneksel Bolluk Aşı etkinliği için akşamdan yapılan hazırlıkların ardından sabah erkenden  keşkek ve yahniler yapıldı. Tongallar cami imam hatibi  ve din görevlileri Kur’an-ı Kerim,mevlit ve ilahi okunması ile başlayan program Alaçam Müftüsü Mehmet SÜSÜN tarafından günün anlam ve önemiyle ilgili konuşmasından sonra yapılan duanın ardından misafirlere keşkek, yahni ayran ve su ikram edildi. Programa çok sayıda vatandaş katıldı Yemekler yenildikten sonra dua edildi, hayırlı ve bol bir yıl olması temennisinde bulunuldu.
Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi