ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

ALAÇAM HALK EĞİTİMİ MERKEZİ YIL SONU SERGİSİ YAPILDI

ALAÇAM HALK EĞİTİMİ MERKEZİ YIL SONU SERGİSİ YAPILDI

Tarih
Bu haber 898 defa okunmuştur.

..........2017-2017 Eğitim ve Öğretim Yılı Alaçam Halk Eğitimi Merkezi Yıl sonu Sergisi açılışı 3 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 14:00 te Alaçam Halk Eğitimi Merkezinde yapıldı.Programın 1. Kısmı Halk Eğitimi Merkezi toplantı salonunda yapıldı.

       Program İşaret Dili Öğretmeni Ayşe VURAL yönetiminde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının Okunması ile başladı.Daha sonra Halk Eğitimi Merkezinin 1 yıl boyunca yaptığı çalışmaları gösteren Slayt gösterisi sunuldu.          İlk konuşmayı Alaçam Halk Eğitimi Merkezi MüdürüSalih İLERİ yaptı.Önceden 7 den 70 e olan Halk Eğitimi kursiyer kavramı artık 4 yaşından başlayıp 80 yaş üzerine çıktığını dile getirdi,Yagın eğitim kapsamında 3333  çeşit kurs açılabildiğini dile getirdi.2017-2018 Eğitim Öğretim yılında 118 Kurs açıldığını bunun,Okuma yazma olarak 18 kurs 100 kursiyer,Genel Kurslarda 46 kurs 823 kursiyer,Mesleki ve Teknik Kurslarda 38 kurs 1026 kursiyer,Üniversiteye hazırlık Destekleme Yetiştirme Kurslarında 16 kurs 240 kursiyer olmak üzere 1187. Kadın 1016 sı erkek 2203 kursiyere eğitim verildiğini Ayrıca Açık Öğretim Lisesinde 818 kayıtlı Açık Öğretim Ortaokulunda 128  öğrencinin iş ve işlemlerini yaptıklarını dile getirdi.
     Bafra İş Kur Şube Müdürlüğü ile ortaklık halinde 8 adet kursta toplan 200 kursiyere  hem kurs hem de günlük harçlık verildiğini ve kursiyerlere verilen harçlığın 499 375 TL olduğunu bununda aile ekonomisine önemli bir katkı oluşturduğunu dile getirdi.       Daha sonra Samun İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğretimden sorumlu Müdür Yardımcısı Hanife ÖZTÜRK ERDİN bir konuşma yaparak,Türkiye genelinde 900 den fazla Halk Eğitimi Merkezlerinde Yaygın Eğitim Faaliyetlerinde bulunulduğunu dile getirerekyapılan çalışmaların önemini dile getirdi,halk Eğitim kurslarını destek veren İş Kur Müdürlüğüne teşekkür etti.Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Eşleri Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan okuma yazma seferberliğinin devam ettiğini amaçlarının 2023 e kadar okur yazar olmayan oranını sıfır a indirmek dedi.


       Programda bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Oğuz Alp ÇAĞLAR Halk Eğitim Çalışmalarının çok geniş alanda kadın erkek her vatandaşa hitap ettiğini 2000 den fazla kursiyerin yarısı kadın yarısı erkek olduğunu dile getirdi.Alaçam’ın en büyük okulunun Halk Eğitimi Merkezi olduğunu dile getiren Çağlar 2000 den fazla kursiyer sayısının önemli olduğunu dile getirdi.Kurslarda çok güzel eserler yapıldığını dile getiren Kaymakam Çağlar bunların internet ten satışı yapılarak iale ekonomisinine katkıda bulunulabileceğini dile getirdi.İş Kur Müdürlüğününde verdiği destekle krusiyerleri ekonomik olarak desteklediğini dile getirdi,emeği geçen herkese teşekkür etti.

     

Daha sonra Folklor ekibi ve Teakwando ekpilerinin gösterisi ile salon program sona erdi.

Merkez Binasında oluşturulan sergi kurdelası kesilerek açılışı yapıldı,sergilenen ürünler davetliler tarafından beğeniyle incelendi,programın sonunda Aşçılık kursu öğrencilerinin hazırladığı yiyecekler ikram edildi.Programa Alaçam Kaymakamı Oğuz Alpğ ÇAĞLAR ,Belediye Başkan Vekili Ayşe TÜRKER,Belediye Başkan Yardımcısı Aşkın CANSIZ,İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hanife ÖZTÜRK ERDİN,Memur Sen Eğitim Bir Sen Samsun İl Başkanı Nejdet GÜNEYSU,Başkan Yardımcısı Mustafa ÇELEBİ,İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai TURAL,İlçe Müftüsü Mehmet SÜSÜN,Emiyet Müdürü Kenan BIYIK,Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Dr. Ertan BAŞ, GHS Müdürü Cansu KARAARSLAN KESKİN, Ak parti İlçe Başkanı Selahattin ALKAN,Alaçam Ziraat Bankası Müdürü Mesure KIRMACI,Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Fuat CANBAZ,Yakakent Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Kadir ÇAKIR,Okul Müdürleri,Kurum Amirleri,Kursiyerler ve yoğun bir vatandaş topluluğu katıldı.
Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi