ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

YAKAKENT BELEDİYESİ GELENEKSEL 4. HIDIRELLEZ ŞENLİKLERİ VE KARAKUCAK GÜREŞLERİ YAPILDI.

YAKAKENT BELEDİYESİ GELENEKSEL 4. HIDIRELLEZ ŞENLİKLERİ VE KARAKUCAK GÜREŞLERİ YAPILDI.

Tarih
Bu haber 820 defa okunmuştur.

...........      Yakakent Belediyesi Geleneksel 4. Hıdırellez Şenlikleri ve Karakucak Güreşleri 05.05.2018 Cumartesi günü Liman Mahallesi Şenlik alanında 26 grubun ve 300 güreşçinin katılımı ile yapıldı.
 Yakakent Hıdırellez şenlikleri Samsun Büyük Şehir Belediye Başkanı Zihni Şahin'in katılımı ile başla.

 


     Şenliğin açılış konuşmasını Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma yaptı. Başkan Kıyma konuşmasında, “Bu yıl dördüncüsünü düzenlediğimiz Yakakent Geleneksel Hıdırellez Şenliklerine katılan herkese İlçe halkımız adına hoş geldiniz diyor saygılar sunuyorum. Hıdırellez geçmişle gelecek arasında köprü kuran, bizi birbirine yakınlaştıran, birlikteliğimizi güçlendiren, bu kültürel değerimize sahip çıkmak adına bugün şenliğimizde vatandaşlarımız ile bir araya geldik. Vatandaşlarımızın Hıdırellez bayramını en içten duygularımla kutluyorum” dedi.

Konuşmanın ve tebriklerin ardından program Kur'an-Kerim Tilavetinin okunmasının ardından miniklerin karşılaşmalarıyla başlayan güreşler, pehlivanların kategorileri arttıkça güreş severlerin heyecanlarını da artırdı. Kıran kırana geçen başpehlivanlık müsabakaları sonunda rakibi Ömer Faruk Kalender’i yenen Yalçın Sözer, bu yıl dördüncüsü düzenlenen Hıdırellez şenlikleri ve karakucak güreşlerinin Başpehlivanı oldu.

 
       Bu yılda şampiyon değişmedi, baş Pehlivanlığı üç yıl üst üste alan Yalçın Sözer yine şampiyonluğu kimseye kaptırmayarak dördüncü kez şampiyon oldu.

 


Yakakent güreş ağalığı yarışmasını ise 25 bin lira ile iş adamı Birol Korkmaz aldı. Ayrıca şenlikte Yakakent'e has keşkek ikram edildi.

 


Düzenlenen Geleneksel Yakakent Belediyesi Hıdırellez Şenlikleri ve Karakucak Güreşlerine, Samsun Büyük Şehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, SÜRSAN SU ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC.A.Ş. Müdürü Erkan Altuntaş,  İşadamları, Hasan Asan, Birol Korkmaz, Aydın Korkmaz, Yakakent Jandarma Komutanı Gürkan Demir, Yakakent Emniyet Amiri Murat Sarı, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Günel, AK Parti Alaçam İlçe Başkanı Selahattin Alkan, Alaçam Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Radi Şen, YADEF Genel Başkanı Hasan İnce, Belediye Meclis Üyeleri, Kurum Amirleri, Yakakent Büyükkırık Köyü Derneği Başkanımız Hamit Korkmaz, Karaaba Çöküyan Derneği Başkanı Ramazan Albayrak, Yakakent’iler Derneği Başkanı Kudret Tek,  muhtarlarımızın, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katılı.
Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi