ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

14 MAYIS ÇİFTÇİLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

14 MAYIS ÇİFTÇİLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

Tarih
Bu haber 670 defa okunmuştur.

............


14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü Kutlanıyor

Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu'nun kuruluş günü olan 14 Mayıs, yalnız bizde değil kuruluşa üye bütün ülkelerde Dünya Çiftçiler Günü olarak çeşitli etkinlikler çerçevesinde kutlanmaktadır.

Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürümüz Nail KIRMACIda“14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü" nedeniyle bir mesaj yayınladı. En kısa ve dolambaçsız anlatımıyla çiftçinin, toprağı ekerek geçimini sağlayan kimse olduğunu belirten KIRMACI sözlerine şöyle devam etti:

"Ülkemiz tarımsal nüfusun yoğunluklu olarak yaşadığı bir coğrafya üzerindedir. Klasik söylenişiyle yedi iklimin aynı anda yaşandığı ve bu anlamda geniş bir ürün çeşitliliği yelpazesine sahip olanmemleketimizde toprakla ve tarımla uğraşan insanımız hiç de azımsanacak düzeyde değildir.

Düşünün ki çiftçinin ve köylünün olmadığı bir ülkede, tüm tarım ürünleri ve hayvansal ürünlerin fabrikalarda üretilebilmesi, insanoğlunun geldiği en son nokta olan 21. Yüzyıl teknolojisiyle bile mümkün müdür? Elbetteki hayır. Bugün Ay’a kısa seyahatler bile imkândâhilinde iken, hala bitkisel üretimin bir teknolojik alternatifi olmadığına göre; çiftçimizin kıymetini bilmek, hak ettiği saygıyı gösterirken de tarım camiası olarak görevimizin gereği olan desteği kendilerine vermek durumundayız. Bundan onur duyarız.

Katma değeri yüksek ürünler olan teknoloji üretimi alanında bir yandan sanayileşmemizi sürdürürken, önemli potansiyel ve çeşitliliğe sahip olan tarım sektörümüz de ülkemizdeki tüm kesimlerin destek ve gayretiyle her geçen gün gücüne güç katarak istenilen düzeye ulaşma yolundadır. Ülkemizde, toplam istihdamın büyük bir bölümünü oluşturan tarım sektöründe, önceki dönemlere göre azalmış da olsa halen bir takım sıkıntıların yaşandığı bilinen bir gerçektir.

Bakanlığımız, ülkemiz çiftçisinin sorunlarını çözmek, gelir düzeylerini artırmak, kaliteli ve sağlıklı ürün yetiştirmek amacıyla, ilgili kurum ve kuruluşlarıyla her geçen gün yapılan çalışmalarını artırmaktadır. Bu bağlamda biz tarım çalışanları; yaşımız, konumumuz, unvanımız her ne olursa olsun, çiftçilerimizi tarımsal bilgi anlamında desteklemekle mükellef olduğumuzu kabul etmekle birlikte, bir yandan da onlardan öğreneceğimiz çok şey olduğunun nezaket ve bilinciyle hizmet etmekteyiz.

Dünya Çiftçiler Günü olan 14 Mayıs'ın, çiftçilerimizin her yönden gelişmesine olumlu katkılar sağlamaya vesile olacağı inancıyla tüm çiftçilerimizin bu anlamlı gününü en içten duygularla kutluyorum. Gününüz kutlu, ürününüz bol ve bereketli olsun."


Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürümüz Nail KIRMACI

Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi