ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

YAKAKENT TE OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ BELGE TÖRENİ YAPILDI

YAKAKENT TE OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ BELGE TÖRENİ YAPILDI

Tarih
Bu haber 836 defa okunmuştur.

................         Yakakent te Okuma Yazma Seferberliği Kapsamında Kursiyerler Sertifikalarını Aldılar.Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Hanımefendi Emine Erdoğan tarafından başlatılan ve ülkemiz genelinde uygulanan okur yazarlık seferberliği kapsamında,Yakakent Halk Eğitim Merkezinde bünyesinde açılan kurslardan 80 saatlik kursu tamamlayan kursiyerler için belge töreni düzenlendi.

        Okuma Yazma kursları sonunda sertifika alan kursiyerler için düzenlenen programa Kaymakam  Selin SARI,Garnizon Komutanı Gürkan DEMİR, İlçe Milli Eğitim Müdürü  Ahmat ÇİÇEK, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kadir ÇAKIR ve kursiyerler katıldı.
       Programda bir konuşma yapan Yakakent halk Eğitimi Merkezi Müdürü Kadir ÇAKIR
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve Eşleri Hanımefendi Emine ERDOĞAN'ın Himayelerinde başlatılan okuma yazma kurslarına 24 kursiyerin başvurduğunu 4 kursta eğitimlerin devam ettiğini ve bu gün 20 kursiyere belgelerinin takdim edileceğini dile getirdi.
     Programda okuma yazma öğrenen kursiyerler şiir ve atasözleri okudular.      Sertifika alan kursiyerlere belgelerini veren Kaymakam Selin SARI konuşmasında:
“'Elmas bile işlenmezse gösteremez cevherini, İnsan da böyledir ancak okursa gösterebilir gerçek değerini, 8. hafta sonunda kursiyerlerimizin sertifika sevincini birlikte paylaşmanın gururunu yaşadık. Bu seferberliğe öncülük eden Sayın Cumhurbaşkanımız ve eşi Hanımefendi Emine ERDOĞAN ile projeye katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi