ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

YAKAKENT ATIKSU ARITMA TESİSİ HİZMETE GİRDİ

YAKAKENT ATIKSU ARITMA TESİSİ HİZMETE GİRDİ

Tarih
Bu haber 1045 defa okunmuştur.         Yakakent İlçemizde Kozköy Mahallesine  23 MİLYON 317 BİN 600 TL bedelle yaptırılan atık su arıtma tesisi 04.06.2018 pazartesi günü saat 12.00’de Başbakan Binali Yıldırım ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin telekonferans sistemi üzerinden katılımı ile törenle açıldı.     Törene, Samsun Valisi  Osman Kaymak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihin Şahin, AK Parti İl Başkanı  Hakan Karaduman, Samsun İl Alay Komutanı Jandarma Albay  Ünsal Ağaoğlu, Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Yakakent Belediye Başkanı  Hüseyin Kıyma, Yakakent Kaymakamı Selin Sarı, Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, İlçe Kaymakamları, Kurum ve Daire Amirleri ve vatandaşalar katıldı.        Vali Osman Kaymak yaptığı konuşmasında, “Bu gün burada çok önemli bir tesisin açılışını gerçekleştiriyoruz. Ülkemizde bu tür tesislerin çevre açısından önemi çok büyük. Torunlarımıza temiz bir ülke bırakmak ve emanet etmek için çok ciddi çalışmalar yapılıyor. Bu tesis için 23 milyon civarında bir para harcandı. Bizim insanımızın mutluluğu için bu tür alt yapı tesisleri çok önemli. Samsunumuzun her yönüyle kalkınması ve yaşanabilir bir kent olması için belediyelerimizle ve bütün kurumlarımızla çalışıyoruz. Samsun yaşanabilir olmasıyla birlikte insanlarına da iş ve aş veren bir kent olmak durumunda. O yönüyle diyoruz ki, Samsun potansiyeli çok yüksek olan bir il. Allah Samsunumuza birçok özellik ve güzellik vermiş. Samsun bütün ulaşım ağlarının merkezinde, Karadeniz’in kuzeye açılan kapısı ve Karadeniz’in amiral gemisidir. O yönüyle de Samsun bu gücünü çok daha iyi kullanması lazım. Bu güne kadar yapılan çalışmaların daha da üzerine katlanarak insanımızın istihdamı ve eğitimi yönünde daha çok projeler geliştirmek durumundayız.Dedi.         AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Sayın Çiğdem Karaaslan: "Biz Türkiye olarak, bunu gururla söyleyebilirim, dünyayı en az kirleten ülkelerden biriyiz"Açılışa katılan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Sayın Çiğdem Karaaslan, yaptığı konuşmada, çevreyi yalnızca korumak için değil aynı zamanda yaşatmak adına çok önemli projeleri hayata geçirdiklerini söyledi.
Türkiye'de 4 milyar fidanı toprakla buluşturduklarını belirten Karaaslan, "Orman varlığımızı artırdık. Şehirlerde arıtma tesisleri kurduk. Biz çevreyi sadece ağaç dikmek olarak ele almadık. Biyolojik çeşitliğinin zenginleşmesinden ekolojik dengenin korunmasına, arıtma tesisleri ile yaşam kalitesinin artmasına bütün bu değerlere sahip çıktık." diye konuştu.Karaaslan, Türkiye'nin dünyayı en az kirleten ülkelerden biri olduğunu vurgulayarak şöyle devam etti:
"Biz son yıllarda iklim değişikliğini hayatımızda yaşıyoruz. Bu küresel bir sorun. Çevre ile ilgili attığımız her adımın çevre ile ilgili bir karşılığı var. Bugün Yakakent'te açılışını yaptığımız bu tesis büyük bir adımdır. Biz Türkiye olarak, bunu gururla söyleyebilirim, dünyayı en az kirleten ülkelerden biriyiz." ifadelerini kullandı.        Konuşmaların ardından Başbakan Binali Yıldırım'ın telekonferans yöntemiyle bağlandığı Yakakent Atıksu Arıtma Tesisi, Kanalizasyon ve Yağmursuyu Şebekesi açılış programının kurdelası Vali Osman Kaymak ve diğer protokol üyeleri tarafından kesilerek açılışı gerçekleştirildi.
Haber: Samsun Valiliği

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi