ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

NEJDET GÜNEYSU MAKAMA DEĞİL HİZMETE TALİBİZ

NEJDET GÜNEYSU MAKAMA DEĞİL HİZMETE TALİBİZ

Tarih
Bu haber 579 defa okunmuştur.

BASIN AÇIKLAMASIMAKAMA DEĞİL HİZMETE TALİBİZ

               İlimizde yönetici görevlendirme mülakat sonuçları mülakata girenlerin kimlik bilgileri üzerinden duyurulmuştur.

               Mülakata giren öğretmen ve idareci arkadaşlardan aldığımız bilgilere göre gördük ki; ilke, liyakat ve yetenekten daha çok kişisel ihtiraslar, tercihler ve ilişkiler öne çıkmıştır.

Eğitim-Bir-Sen olarak her zaman söyledik: Bu meslekte aslolan öğretmenliktir. Kim makamlara; hizmet değil de makam ihtiraslarını tatmin etmek için talip oluyorsa yanlış yoldadır, biz orada yokuz. Hangi kurum veya kişiler de buna yol açıyor, fırsat veriyorsa bunun hesabını vermelidir.

Birikim heyecan ve yetenekleri doğrultusunda hak edenler makamlara gelmeli sürdürebilenler devam etmelidir. Makamlar keyif ütüleme yeri değildir.

                Eğitim-Bir-Sen olarak biz mülakatların suistimale açık olduğunu her zaman söyledik. Bunu önleyecek olanlar da komisyonlarda yetkili kişiler ve makamlardır. İşini yapanlar harcanmamalı, yetenek, heyecan ve liyakatı olanların da önü açılmalı idi. Fakat aldığımız bilgiler bunun böyle olmadığını gösteriyor.

               Mülakata giren arkadaşların itirazları İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından titizlikle değerlendirilmelidir. İtirazlardan sonra görevlendirmeye esas olacak puanlar herkesin göreceği şekilde şeffaf olarak yayınlanmalı kafalarda oluşan şüpheler bir an önce giderilmelidir.

Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı

                                                                                                                                         Nejdet GÜNEYSUHaber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi