ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

SAMSUN DA SEREBRENİTSA KATLİAMINI PROTESTO MİTİNGİ YAPILDI

SAMSUN DA SEREBRENİTSA KATLİAMINI PROTESTO MİTİNGİ YAPILDI

Tarih
Bu haber 895 defa okunmuştur.

...........       Samsunda Srebrenitsa katliamını protesto etmek için binlerce kişi yürüdü. 23. yıl önce yaşanan vahşetin unutulmadığı ve unutturulmayacağı haykırıldı.
Samsun Milli İrade Platformu (SAMİR) tarafından bugün Çiftlik Caddesi'nden Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüyüş düzenlendi. Yürüyüşe katılan vatandaşlar Türk ve Bosna Hersek Bayrakları taşırken sürekli Tekbirler getirdiler.Yürüyüşe Samsun Milli İrade Platformu Başkanı Nejdet Güneysu, Ak Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman ve Samsun Baro Başkanı Keremi Gürbüz,Çok sayıda sivil toplum örgütünün yöneticileri,üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Yürüyüşün sonunda Samsun Cumhuriyet Meydanında toplanan Samsunlular gıyabi cenaze namazı kıldılar.
8 binden fazla Boşnak vatandaşının dünyanın gözü önünde katledildiğini ifade eden Güneysu, "23 yıl önce 11 Temmuz 1995''te Bosna'da Srebrenitsa'da üstelik Birleşmiş Milletlerin güvenli ilan ettiği bölgeye sığınmış silahsız, çaresiz 8 binden fazla Boşnak Müslüman dünyanın gözü önünde katledildi" dedi         Yürüyüşün sonunda topluluğa bir konuşma yapan Samsun Memur Sen ve Eğitim Bir Sen 1 nolu şube başkanı ve SAMİR Platform başkanı 23 yıl önce Avrupanın göbeğinde Müslüman Boşnaklar büyük bir soykırımla karşı karşıya kaldığını 8372 Müslümanın küçük,büyük,kadın erkek denilmeden katledildiğini,Birleşmiş milltlere bağlı Hollandalı Barış Gücü askerlerinin geri çelikerek olayı görmezden geldiğini bu insanları sadece Müslüman oldukları için şehit edildiklerini dile getirdi.Programa katılanlar bu katliamı yapanların insanlıktan nasibini olmamış,medeni olarak gürünen fakat medeniyetle daha tanışmamış şahıslar olduğunu dile getirdiler.
Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi