ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

YAKAKENT TE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

YAKAKENT TE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

Tarih
Bu haber 583 defa okunmuştur.

...............15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamsında Yakakent ilçemizde çeşitli etkinlikler düzenlendi. Etkinliklere; Kaymakam Bahar KAYA, Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA, kamu kurum amirleri, şehit aileleri, gazilerimiz, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.


     Cumhuriyet Meydanında gerçekleşen etkinlikler kapsamında, tören alanında 15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı’nın okunması, Kuranı Kerim Tilaveti, Günün anlam ve önemi ile ilgili şiirlerin okunması, video gösterimi ardından Mehter takımı eşliğinde ilçemiz caddelerinde vatandaşlarımız ellerinde ay-yıldızlı bayraklarla “Milli Birlik Yürüyüşü” gerçekleşti.


   Kaymakamımız Sayın Bahar KAYA konuşmasında “15 Temmuz 2016 gecesi Türkiye Cumhuriyeti Devleti Türk Siyasi tarihinde eşi benzeri görülmemiş büyüklükte hain bir saldırıya maruz kalmıştır. Fethullahçı terör örgütü ülkemize, birliğimize, bütünlüğümüze, demokrasimize, Cumhuriyetimize ve milletimizin iradesine kast etmiş, darbe teşebbüsünde bulunmuştur. Ancak hesap edemedikleri bir şey vardı ki milletimizin vatan sevdası, bayrak sevdası… Milletimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip ERDOĞAN’ ın çağrısı ile meydanlara akın ederek kendi iradesine sahip çıkmıştır. Günler ve geceler boyunca tuttukları demokrasi nöbetleri ile vatansever milletimiz bu aziz vatanın sahipsiz olmadığını tüm dünyaya göstermiştir. Bundan sonra 15 Temmuz demokrasiye milli egemenliğe ve çocuklarımızın aydınlık geleceğine sahip çıkma günüdür. Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Gününün 2. yıldönümünde; vatanı, milleti, devleti ve bayrağı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Gazilerimize sağlıklı ömürler diliyorum.” Dedi.
      Etkinlikler boyunca vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunulmasının ardından, Saat 00.13'de bütün camilerde sala okundu.Haber: Yakakent Kaym.

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi