ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

BAFRA DA 72 YAŞINDAKİ VATANDAŞI ÖNCE ISLATIP SONRA DÖVDÜLAR

BAFRA DA 72 YAŞINDAKİ VATANDAŞI ÖNCE ISLATIP SONRA DÖVDÜLAR

Tarih
Bu haber 475 defa okunmuştur.

MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİMİZ NEREDE KALDI       24 Temmuz 2018 günü Bafra ilçesinde yolun kenarında elinde kürekle yolda biriken yağış sularını akıtmaya çalışan S.Y.isimli  72  yaşındaki bir vatandaşı oradan geçen bir araç yolda biriken suları hızlı bir şekilde vatandaşın üzerine atarak geçti bu durum karşısında sırıksıklam ıslanan yaşlı vatandaş aracın arkasından dikkat etsene der şekilde bir hareket yaptı daha sonra geri geri gelen araçtan inen bir şahıs 72 yaşındaki adamı yere yatırarak defalarca yumrukladı ve araçlarına binerek gittiler,daha sonra durum polise bildirildi ve çevredeki dükkanların güvenlik kameralarından tesbit edilen şahıslar yakalanarak adliyeye sevk edildi.

     Bu durum büyük infial oluşturdu.Hani yaşlıya saygı ,insanlık öldümü,nereye gidiyoruz sorularını akla getirdi.Olayı öğrenen vatandaşlar bu saygısızlığa büyük tepki gösterdiler.
    Samsun Valisi Osman Kaymak olay sonrası sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada ''İnsanlıktan uzak bu çirkin olayın bir daha yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınacağını,olayı gerçekleştiren sanıkların yakalandığını,Şiddetin her türlüsüne karşı olunduğunu özellikle savunmasız insanlara yapılan saldırıların görmezden gelinemeyeceğini vurguladı.
    Bu olay karşısında Bafra Gazteciler Cemiyetinden açıkllama yapıldı:

Geçtiğimiz günlerde yerel basında faaliyet gösteren şahıslar tarafından 24 Temmuz günü 72 yaşında ki bir şahsın darp edilmesi olayıyla ilgili Bafra Gazeteciler Cemiyeti tarafından yapılan basın açıklaması.

     Açıklamada Bafra Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ümit Ceylan, “Samsun’un Bafra ilçesinde 72 yaşında bir erkek şahsın yerel basında faaliyet gösteren iki şahıs tarafından darp edilmesi camiamızı derinden yaralamıştır. Ulusal veya yerele bakmaksızın gazetecilik mesleğini icra edenlerin hem kendisine hem de bir başkasına karşı yapılan şiddetin karşısında durması gerekirken, böylesine vahşice bir şiddete başvurması camiamız tarafından derin üzüntüyle karşılandığı gibi kabul edilebilir bir durum değildir. Gazeteci başta barış, demokrasi ve insan hakları olmak üzere, insanlığın evrensel değerini savunur. Ayrımcılık yapmadan tüm bireylerin haklarını ve saygınlığını tanır. Hal böyleyken “iyi bir gazeteci olmak için önce iyi bir insan olmak gerekir” anlayışıyla tarafsız, dürüst, ilkeli ve ahlaklı bir yapıya sahip olmak ilk önce insan olmanın gereğidir. Adalet yerine şiddete başvuran, yaşlı bir adamın haklı serzenişe dahi tahammül edemeyen insanların bu mesleği icra edemeyeceği bu yürek burkan olayla bir kez daha ortaya çıkmıştır. Bu vasıflara sahip olmayanların sadece gazetecilik mesleğini değil hiçbir mesleği icra edemeyeceği ise aşikârdır. Dolayısıyla bizler her türlü şiddete “hayır” dediğimiz gibi, mazlumun yanında zalimin ise her türlüsünün karşısında olmaya devam edeceğiz.

      ALAÇAM- YAKAKENT POSTA OLARAK BU VE BUNA BENZER SALDIRILARI ŞİDDETLE KINIYOR.HERKESİ SAYGILI OLMAYA DAVET EDİYORUZ...
      
          

Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi