ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

CHP İL BAŞKANLIĞI DIŞARIDAN DİZAYN EDİLİYOR, BENİM İÇİN YOK HÜKMÜNDE KARARDIR.

CHP İL BAŞKANLIĞI DIŞARIDAN DİZAYN EDİLİYOR, BENİM İÇİN YOK HÜKMÜNDE KARARDIR.

Tarih
Bu haber 513 defa okunmuştur.

MUHARREM İNCE EKİBİ TASFİYE EDİLİYOR. TAKDİRLERİNİZE SUNUYUORUM24 Haziran Seçimlerinden hemen sonra, başarısızlıktan dolayı açıkça net bir şekilde değişimden yana olduğum, daha doğrusu halkın kaybolmuş umudunu yeniden yeşerten Sayın Muharrem İNCE’den yana tavrımı açıkladığım ve ilk kurultay çağrısını yaptığımdan dolayı CHP Samsun İl Başkan Yardımcılığı görevinden alındığımı Basın yolu ile öğrenmiş bulunuyorum.

Ancak, görevden alınacağımı yaklaşık 15 gün önce Samsun dışında yaşayan bir partili arkadaşım tarafından zaten öğrenmiştim. Bu da şunu gösteriyor ki ; Samsun İl Başkanlığı dışarıdan alınan kararlarla dizayn edilerek Sayın İl Başkanı Mehmet KUNDAK tarafından yönetilmeye çalışılıyor.

Cumhuriyet Halk Partisi dışarıdan başkaları tarafından alınan kararlarla yönetilecek bir parti değildir. Cumhuriyet Halk Partisi ciddi ve emin adımlarla yönetilmesi gereken partidir.

Öncelikle, Sayın KUNDAK. Kongrede  seçim kazanıp gelmiş bir il başkanı değildir. Eğer örgüt ve başkan ilkeli davranacaksa kendisini il başkanı olarak seçen yönetim kurulu üyelerine seçimi hep beraber kaybettik, başarısız olduk diyerek toplantıda önce kendilerine güven tazelemeleri gerekirdi. Daha sonradan da yetersiz kalan ya da parti çalışmalarına zaman ayıramayan il başkan yardımcılarını kendisi yeniden atama yapardı. İlkeli olmak akılcı olmak ve her Cumhuriyet Halk Partisi Yöneticisine bu yakışırdı.

Ayrıca yapılan yönetim kurulu toplantısında çoğunluk olmadığı halde ve benimde mazeretli olarak katılamadığım yönetim kurulu toplantısında, yönetim kurulu karar defterine yönetim kurulu ile istişare yapılmadan tüm il başkan yardımcılarının değiştirilmesine karar verilmiştir diye yazılmış olması, söz de il başkanının, İNCE’ci ekibi tasfiye etmekten başka bir şey değildir.

Hiçbir gerekçe olmadan il başkan yardımcısını görevden alınamaz. CHP Tüzüğünün 33. Maddesinin ( c ) fıkrası il başkanına böyle bir yetki tanıyor ama, hiçbir yetki kişisel keyfiyete dayandırılamaz.Tüzük ve mevzuat hükümlerine bağlı olmayan bir yetki yok CHP’de. İl Başkan Yardımcısı görevini yapmaz, (bunu belgelendirirsin) görevden alırsın ya da disiplin suçuna konu olan bir hal ve tavırda bulunursa hem görevden alırsın, hem de disipline verirsin.

Sayın Kundak, yapmış olduğu bu tavırla hem partiyi dışarıdan dizayn edenlerle hareket ettiğini, hem de değişimden yana olan il yöneticilerini açıkça hedef aldığını tescillemiştir. İl Başkanı açıkça Hukuk ihlali yapmıştır. Bu açıdan alınan karar benim açımdan yok hükmünde bir karardır.Tarafıma tebliğ edilmiş bir karar da yoktur.

Nuri CÖMERTHaber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi