ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

SAMSUN DA BU GÜN TRAFİK KABUSU YAŞANDI

SAMSUN DA BU GÜN TRAFİK KABUSU YAŞANDI

Tarih
Bu haber 748 defa okunmuştur.

VATANDAŞLAR ÇÖZÜM GETİRECEK İLGİLİLERİ ARADI      Samsun da bu gün tam bir trafik kabusu yaşandı.Merkezden yola çıkan bir araç Polis okulunun yanına 3 saatte ulaşabildi.Yürüyerek gidilse daha hızlı ilerlenirdi.Araç içinde yaklaşık  35 derece sıcaklıkta vatandaşlar büyük bunalım yaşadı.Acil hasta taşyan Ambulanslar bile yol alamadılar.Sahil yolunu trafiğe kapatmışlar gidiş gelişi tek yola verince yollar kapandı.
      5 Ağustos günü Samsun da KPSS Öğretmenlik Alan sınavı vardı!Samsun ve çevre illerden binlerce öğretmen adayı Samsun'a geldi bu durum zaten Samsun trafiğini oldukça yoğunlaştırmıştı.Bunun yanında ilde yapılan bir festival nedeniyle Samsun ile Ondokuz mayıs ilçeleri arasında Bisiklet yarışı düzenlenmesi ile Samsun Sinop Karayolunun bir tarafı trafiğe kapatılması olaya tuz,biber... kattı trafik arap saçına döndü.Bu kadar kargaşanın olduğu ortamda trafiği yönetecek tüm ekiplerde bisikletli sporcuları korumaya tahsis edilince tam bir rezalet yaşandı.Aşırı sıcakta araç içinde olan başta çocuk ve yaşlılar olmak üzere büyük zorluklar yaşandı,araçlar kornalar çalarak durumu protesto ettiler,zaman zaman sürücüler arasında kısa süreli tartişmalar,araçlarda motorların su kaynatması ve küçük temaslı trafik kazaları meydana geldi,uzun süre trafikte kalan vatandaşların su,tuvalet v.b ihtiyaçlarından dolayı zor anlar yaşadıkları görüldü.Kimi vatandaşlar duran trafikte yetkilileri ve çeşitli basın kuruluşlarını arayıp yardım yapmaları ve haber yapmalarını istediler,iktidar ve mühalefet siyasilerinden olaya el atması beklentileri olanlarda vardı,böyle spor mu olur,spor değil vatandaşa eziyet yeri ve zamanı iyi tesbit edilmemiş denildi.Yaklaşık üç saat süren yolculuk sırasında yarışan bisikletçi sayısı ise on sporcuyu geçmiyordu,vatandaş bunca eziyet bunun içinmiydi diye soruyordu.


Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi