ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

BAŞKAN UYAR MUHTARLARLA KAHVALTIDA BULUŞTU

BAŞKAN UYAR MUHTARLARLA KAHVALTIDA BULUŞTU

Tarih
Bu haber 417 defa okunmuştur.

............Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, mahalle muhtarları ile kahvaltı programında bir araya geldi.

 Program  Alaçam Belediyesi Sosyal Tesisi Anneleri Parkında gerçekleşti. Programa Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, Samsun Büyükşehir Belediyesi Alaçam –Yakakent Şube Müdürü Aşkın Cansız, Alaçam Belediye Başkan Yardımcısı Murat Güney, Belediye Meclis Üyeleri,Alaçam Belediyesi birim müdürleri, İlçe Tarım Müdürlüğü Yetkilileri ve Muhtarlar katıldı.

 Kahvaltının ardından muhtarların talep ve önerilerini dinleyen Başkan Uyar Alaçam Belediyesi çalışmaları hakkında da bilgiler verdi. Programda konuşma yapan Belediye Başkanı Hadi Uyar; ”  Programa katılanlara  teşekkür ederek,mahalle muhtarlarının kendisinin çalışma arkadaşı olduğunu ve muhtarlarla tam bir uyum içinde çalıştıklarını “ söyledi.Mahalle muhtarları ile yaptığı kahvaltı programı sonrası muhtarların istek ve önerilerini alarak, gerçekleştireceği faaliyetler hakkında konuşan Başkan Uyar, önemli mesajlar verdi. Uyar” Her mahallemize öncelikli ihtiyaçlara göre hizmetlerimizi ayrım gözetmeksizin götürüyoruz. Amacımız her mahallesi yaşanılabilir daha güzel Alaçam oluşturmak. Bu hedefle Belediyemizin tüm imkanlarının muhtarların ve mahallelerin hizmetinde olduğunu,  Alaçamın bir çok yerinde çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini “belirti.Başkan Uyar ayrıca; Geyikkoşan  Çok Amaçlı Düğün Salonu, Yeni Güreş Alanı,  tamamlanarak  halkımızın  hizmetine sunulduğunu, Geyikkoşan  Sahil Yolunda şu an sadece kafeterya yapım çalışmaları devam ediyor, büyük kısmı olan yürüyüş  ve bisiklet yolu  sosyal ve spor tesisleri tamamladı, en kısa zamanda tümüyle tamamlanarak halkımızın hizmetine sunacağız. Doğalgaz çalışmaları başlamak üzere ,Uluçay Sedde ve Köprü projesinde köprülerin montajı devam ediyor. Sokak Sağlıklaştırma çalışmalarının ölçümleri devam ediyor. Alaçam- Yakakent Devlet Hastanesinin İhalesi tamamlandı, gerekli zemin etütü  yapılarak yapımına başlanıyor. Japon Büyük Elçiliğinden aldığımız hibe ile yapılan  Alaçam Kadın Mesleki Eğitim Merkezimizin çalışmaları devam ediyor. Mahalle  yollarımızı daha iyi hale getirmek için Belediyemize 900 Bin TL karışığında Asfalt dökme makinesi , kazandırdık en yakın zamanda alt yapısı tamamlanmış mahallerimizin yollarını yapmaya başlıyoruz. Çamlık mevkiinde Millet Bahçesi  adında yeni parkımızın çalışmaları tamamlanmak üzere, hemen üst tarafında  350 kişilik kız yurdu çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. TOKİ ‘de gerekli başvuruya ulaştık yapımına başlanıyor. Gökçeboğaz Mahallemizde  tamamlanan köy konağı projesi ile ilçemizdeki organik ve doğal ürünlerin tanıtımı ve pazarlanmasını amaçlıyoruz. Sivritepe Seyir Terası ve Sokak Sağlıklaştırma projesi ilçemizin tanıtımı açısından  bir bütünlük oluşturduğu için büyük önem arz ediyor.  Allah nasip ederse en kısa süre içerisinde başlanıyor. Bir yandan bu çalışmaları yaparken bir yandan da araç ve ekipmanlarımızı güçlendirmeye devam ediyoruz. Daha güzel ve daha yaşanılabilir bir Alaçam için birlikte mücadele ediyoruz. Katılımınız için teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarı ve kolaylıklar diliyorum.

Ayrıca, 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı  ve Genel Seçimlerinde verdiğiniz desteklerden dolayı hepinize, çalışmalarımızda desteklerini esirgemeyen Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Genel Başkan Yardımcımız Sayın Çiğdem KARAASLAN, geçmiş dönem Gençlik ve Spor ile Sağlık Bakanlarımız  ve Milletvekillerimiz olmak üzere emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Daha sonra çalışmaları devam eden Alaçam Kadın Mesleki Eğitim Merkezi ve Çamlık Mevkiinde Devam eden  Gençlik Parkı (Millet Bahçesi) çalışmaları yerinde incelendi.


Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi