ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

SAMSUN CHP DE 95. YIL COŞKUYLA KUTLANDI

SAMSUN CHP DE 95. YIL COŞKUYLA KUTLANDI

Tarih
Bu haber 569 defa okunmuştur.

KURULUŞUN VE KURTULUŞUN PARTİSİ CHP 95 YAŞINDAKURULUŞUN VE KURTULUŞUN PARTİSİ CHP 95 YAŞINDA
Mustafa Kemal Atatürk “Benim iki büyük eserim var; biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri de Cumhuriyet Halk Partisi” diyerek bizlere bıraktığı en değerli mirasını ifade etmiştir.
O zor günlerde kuruluşun ve kurtuluşun partisi olarak filizlenen CHP bugün 95 yaşında bir çınara dönüşmüştür. CHP Mustafa Kemal ve onun devrimlerine gönül vermiş herkesin partisidir.
“Cumhuriyet Halk Partisi, Anadolu ve Rumeli Müdafa-i Hukuk Cemiyeti ile Kuvay-ı Milliye’nin devamı olarak Ulusal Kurtuluş Savaşı’nı yöneten ve Cumhuriyeti kuran partidir.Büyük Önder Atatürk’ün kurucu ve ilk genel başkanı olması onurunu göğsünde bir nişan olarak taşıyan, Türkiye’nin en köklü partisidir.Her zaman çağdaşlığın öncüsü, laik Cumhuriyetin ise güvencesi olmuştur. Düşüncelerini, yüklendiği tarihi misyonu ile geleceğe taşıyan CHP, bugün de Türkiye’nin demokratik yaşam mücadelesinin öncüsüdür.Bu nedenle de bugün yaşadığımız; insan hak ve özgürlükleri, hukukun üstünlüğü, demokratikleşme, ekonomik kriz, işsizlik, yolsuzluk ve tek adam yönetimi gibi sorunlarının çözümünde CHP’ye her zamankinden daha çok görev düşmektedir.
CHP, tüm bu sorunların çözümünde, halkla birlikte bunları gerçekleştirecek güce sahiptir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin 95’inci kuruluş yıl dönümünde, başta kurucu ve ilk Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk, olmak üzere önceki CHP Genel Başkanlarımızı ve partiye emek vermiş tüm yoldaşlarımızı saygı ve rahmetle anıyoruz. 95 yıldır Cumhuriyetin, demokrasinin ve aydınlık bir Türkiye’nin savunucusu olan CHP’sinin kuruluş yıl dönümünü kutluyoruz.

CHP SAMSUN İL BAŞKANLIĞI


Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi