ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

YAKAKENT TE İLKÖĞRETİM HAFTASI TÖRENLE KUTLANDI

YAKAKENT TE İLKÖĞRETİM HAFTASI TÖRENLE KUTLANDI

Tarih
Bu haber 392 defa okunmuştur.

2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN     Yakakent İlçemizde ilöğretim Haftası kutlaması 17 Eylül 2018 Pazartesi günü yapıldı.Yakakent Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı’na İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çelenk sunumuyla başladı. Etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çiçek, okul müdürleri, kamu kurum kuruluş temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla Cumhuriyet Meydanındaki program son bulurken, programa devam edilmek üzere 100. Yıl Ortaokulunda düzenlenen törene katılmak üzere geçildi.
             100. Yıl Ortaokulu’nda düzenlenen törene Belediye Başkanı Hüseyin Kırma’nın yanı sıra, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çiçek, İlçe Jandarma Komutanı Gürkan Demir, İlçe Emniyet Amiri Dursun Çiçek, İlçe Yazı İşleri Müdürü Ahmet Örnek,Halk Eğitimi merkezi Müdürü Kadir Çakır,okul idarecileri,öğretmenler ve öğrenci aileleri ile davetliler katıldı. 222 Sayılı İlköğretim ve Eğitim Kanunu’nun 51. maddesi ile her yılın eylül ayının 3. haftası “İlköğretim Haftası,, olarak kabul edilmiştir. İl, ilçe, bucak ve köylerde milli eğitim yetkilileri, eğitim ve öğretimin fert ve millet için taşıdığı büyük önemi belirtecek şekilde programlar hazırlar ve uygularlar.Programda öğrenciler müzik öğretmenleri eşliğinde birbirinden güzel müzik eserleri seslendirdiler.


Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi