ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

ALAÇAM DA AHİLİK HAFTASI KUTLANDI

ALAÇAM DA AHİLİK HAFTASI KUTLANDI

Tarih
Bu haber 601 defa okunmuştur.

...........        Samsun Alaçam Kaymakamlığı, Şehit Erdal Bolat Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Alaçam Esnaf ve Sanatkarlar Odası , Alaçam Belediyesi destekleriyle "Ahilik Haftası" kutlamaları kapsamında etkinlik düzenledi.
       Alaçam Şehit Erdal Bolat Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Alaçam Esnaf ve Sanatkarlar Odası işbirliği ile düzenlenen etkinlikte sanayi sitesinde toplanan tüm esnaflar arabalarını Türk bayrakları ve balonlarla süsleyerek konvoy halinde Samsun Sinop Karayolu, Bafra Caddesi, Cumhuriyet Meydanı, Lise Caddesi ve Beşyol mevkisini dolaşarak Cumhuriyet Meydanına davul-zurna eşliğinde geldi.
       Burada halaylar çekildi, mehteran gösterisi düzenlendi, oyunlar oynandı. Motosikletli gençlerin gösterisi ise etkinliğe renk kattı. Cumhuriyet Meydanındaki program başlamadan önce davul zurna eşliğinde Alaçam Esnafları ve Öğretmenler ile birlikte halaylar çekildi oyunlar oynandı. Saat 11.00’de Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programa Belediye Başkanımız Hadi Uyar, İlçe Emniyet Müdür Kenan Bıyık, İlçe Jandarma Komutanı Samet Kuruçelik, Samsun Esnaf Odaları Birlik Başkanı Hacı Eyüp Güler, Samsun Kahveciler Odası Başkanı, Samsun İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Nejdet Bal, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Güney, Samsun Büyükşehir Belediyesi Alaçam-Yakakent sorumlusu Aşkın Cansız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural, İlçe Tarım Müdürü Mehmet Güreş, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Melahat Yeşilyurt, İlçe Müftüsü Mehmet Süsün, Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Adem Çavuş, Öğretmenevi Müdür Hüseyin Kara, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Salih İleri,Atatürk Ortaokulu Müdürü Ömer İleri,Etyemez Alpaslan Gül Okulu Müdürü Ayhan Şahin,Resai Aydın İlkokulu Müdürü Yusuf yılmaz,  Alaçam Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kooperatifi Başkanı Mehmet Aydoğdu, Esnaf Odası Başkanı Vedat Özyılmaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Halk Bankası Müdürü Sadettin Kuru,CHP İlçe Başkanı Fuat Canbaz,  Alaçam Esnafları öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.    Programın açılışında Okul Müdürü Abdulkerim Açıkgöz ve Alaçam Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Vedat Özyılmaz,Samsun Esnaf Sanatkar Odası BaşkanıHacı Eyüp Güler, ve Alaçam Belediye başkanı Hadi Uyar birer konuşma yaparak Ahiliğin öneminden bahsetti.    Alaçam Şehit Erdal Bolat Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından “Şed Kuşatma Töreni “ anlatan tiyatro gösteriminin ardından Alaçam’da 45 yılı aşkın süre esnaflık yapmış olan Saatçi Nihat Mete,Terzi Salih Büyükkal ve Marangoz Ustası Ahmet Acar’a plaket verildi. Programın hazırlanmasında emeği geçen öğrencilere, Alaçam Esnaf ve Sanatkarlar Odası yönetim kurulu üyelerine teşekkür plaketi verildi. Program Ahilik pilavının dağıtımı ve Alaçam Belediyesi tarafından yapılan aşure ikramıyla son buldu.       Mesleğinde 52 Yılını Esnaf olarak tamamlayan Saatçi Nihat Mete, 42 yılını dolduran Marangoz Ahmet Acar ve 44 yılını dolduran Salih Büyükkal'a plaketler verildi.


Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi