ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

İLİMİZDE 'SIFIR ATIK PROJESİ' KAPSAMINDA SON ÜÇ AYDA 596 TON 600 KG ATIK TOPLANDI

İLİMİZDE 'SIFIR ATIK PROJESİ' KAPSAMINDA SON ÜÇ AYDA 596 TON 600 KG ATIK TOPLANDI

Tarih
Bu haber 599 defa okunmuştur.

.......... Valimiz Sayın Osman Kaymak, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’nin öncülüğünde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızca uygulanan, İlimizde ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında İlimizde Son üç ayda (Temmuz-Ağustos-Eylül) toplanılan atık miktarları hakkında açıklamada bulundu.
 
      Valimiz Sayın Osman Kaymak yaptığı açıklamasında, ‘Gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya amacıyla; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’nin öncülüğünde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızca uygulanan, ‘Sıfır Atık Projesi' kapsamında ilimizde Son üç ayda (Temmuz-Ağustos-Eylül) toplanılan atık miktarları; Kağıt: 404 ton, Plastik:114 ton, Cam:29 ton, Metal: 29 ton, Atık Pil: 600 kg ve Bitkisel Atık Yağ ise 20 ton’dur.
       Buna göre; 6868 ağaç kesilmekten kurtarıldı. 80 ton sera gazının atmosfere salınımı engellendi. 1913 varil petrol tasarrufu, 2321 MWh enerji tasarrufu, 11 ton su tasarrufu, 3762 m3 depolama alanı, 8,7 ton (Atık camdan) hammadde tasarrufu sağlanmıştır.’ dedi.
 
       Konuyla ilgili yapılan çalışmalarda 1 ton kağıtın geri dönüşümü ile; 17 ağacın kesilmesinin önlendiğini, 1 ton plastik geri dönüşümü ile; 5744 Kwh enerji tasarrufu sağlandığını, 1 ton atık cam geri dönüşümü ile; 42 Kwh enerji tasarrufu sağlandığı, 1 ton metal geri dönüşümünden; 642 Kwh enerji tasarrufu sağlandığını vurgulayan Valimiz Sayın Osman Kaymak, tüm kamu, özel sektör kuruluşları ve vatandaşlarımızı ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında duyarlı olmaya davet etti.
Haber: Samsun Valiliği

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi