ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

ALAÇAM BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ FIRIN VE MARKETLERİ DENETLEDİ.

ALAÇAM BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ FIRIN VE MARKETLERİ DENETLEDİ.

Tarih
Bu haber 800 defa okunmuştur.

.............Alaçam Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Başkan Hadi Uyar’ın talimatıyla marketlerde etiket, yerli malı logosu, son kullanma tarihi ve gramajları denetledi. Yapılan denetimlerin süreceğini belirten Başkan Uyar, vatandaşların farklı fiyat uygulaması veya gramaj açısından kuşkulandıkları durumları Zabıtaya bildirmesi çağrısında bulundu.Alaçam Belediyesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine "Alışılmadık, görülmedik şekilde ürünlerde fiyat farkları varsa bunları hemen belediye zabıtalarına iletin" diye çağrı yapması üzerine Belediyemiz zabıta ekipleri marketlerdeki etiketleri, gramajları, kulanım tarihlerini inceleyip, usulsüz  fiyat artışlarını ve rutin kontrolleri gerçekleştirdi.

Denetimlerin aralıksız süreceğini belirten Belediye Başkanı Hadi Uyar , vatandaşı duyarlı olmaya çağırarak gerekli durumlarda kendilerine ulaşılmasını istedi.Başkan Uyar, "Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları sonrasında daha geniş bir alanda Zabıta denetimine başladık. Marketler, bakkallar, kasaplar, manavlar için denetimler yapılacak. Fiyat kontrolü, yerli malı logolu ürün, gramaj ve etiket ile kasa arasında fark olup olmadığı dikkatlice takip edilecektir. Alaçam Belediyesi tarafından ilçe sınırlarında yer alan iş yerlerinde sürdürülen denetimler afaki fiyat artışları, gramajı düşük ürün satışı gibi konularda önleyici tedbirler  alıp gerekli cezai işlemleri uyguluyoruz.Vatandaşlarımızın duyarlılığına da ihtiyacımız var. Özellikle stok yapılması, fahiş fiyat uygulaması gibi konularda Zabıtaya başvurmalarını bekliyoruz. Elbirliğiyle varsa ilçemizde bu sorunları çözeceği,” şeklinde  konuştu.
Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi