ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

KAYMAKAM FİKRET ZAMAN OKUL MÜDÜRLERİYLE TANIŞMA TOPLANTISI YAPTI

KAYMAKAM FİKRET ZAMAN OKUL MÜDÜRLERİYLE TANIŞMA TOPLANTISI YAPTI

Tarih
Bu haber 602 defa okunmuştur.

...........................İlçe Milli Eğitim İstişare Toplantısı Yapıldı..

          09.10.2018 Salı günü saat 15:00’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda İlçe Kaymakamımız Sayın Fikret ZAMAN başkanlığında Milli Eğitim tanışma, istişare ve koordinasyon toplantısı yapıldı.

          Toplantıya; İlçe Kaymakamımız Sn. Fikret ZAMAN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Sezai TURAL, Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Ömer ŞENER, Fatih Mehmet ÖZTÜRKÇE, Okul ve Kurumların Müdürleri katıldılar. Toplantının başında kısa bir tanışma yapıldıktan sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün tanıtımının yapıldığı kısa bir slayt gösterisi sunuldu.

          Toplantıda aşağıdaki konularda görüş alış – verişi yapıldı.

          Okuma etkinliklerine önem verilecek. Bunun için; Her okulun bir kütüphanesi, Her sınıfın bir kitaplığı, Her öğrencinin bir kitabı olmasını sağlayacağız. Her öğrencinin çantasında okuma kitabı bulunmasını sağlanacak.  Önce biz yani yöneticiler örnek olacağız, yanımızda mutlaka kitap bulunduracağız ki, öğrenci de bizden görsün ve özensin.          Her okul kendi kütüphanesinin kitap envanterini çıkaracak, bu doğrultuda yenileme ve iyileştirme çalışmaları yapılacak. Kitap bağış kutuları temin edilmeli. Okul Müdürü, Müdür Yardımcısı, öğretmeni ile evlerimizdeki okuduğumuz kitapları okullarımıza hibe ederek kütüphanelerimizin zenginleşmesine katkı sağlamalıyız.

          Z kütüphanelerin yaygınlaştırılması ve Halk Eğitimi Merkezi Binasındaki Kütüphanenin açık ve aktif hale getirilmesi sağlanmalı. Dönem sonlarında ve yılsonlarında en çok kitap okuyan öğrencilerin tespit edilerek ödüllendirilmelerini sağlayarak, okumaya teşvik sağlanabilir.

          Okullarımızda Beden Eğitimi ve spor etkinliklerine önem vereceğiz. “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.” Her öğrenciyi bir spor dalı ile ilgilenmesi için teşvik edip, mutlaka bir branşta sporla uğraşmasını sağlamalıyız. Bu konu ile ilgili beden eğitimi öğretmenleri ile istişare toplantısı yapılacak. Okullarımızda satrancı özendirelim. Bu yıl İlkokullarımızın birinci sınıflarından başlanmak üzere bütün öğrencilerimize satranç hediye edelim.

          Okullarımızda kariyer günlerini yaygınlaştıralım. Sadece Kaymakam, Belediye Başkanı, Milli Eğitim Müdürü değil, diğer dairelerin amirlerinin ve meslek erbabının da okulları ziyaret etmesi sağlanmalıdır.

          Öğrencilerin telefonlardan kafalarını kaldırıp, kitaplara eğilmelerini sağlayacak etkin çalışmaları yaygınlaştırmalıyız..

          Öğretmenler tarafından veli ziyaretleri yapılarak öğrencilerin durumlarının yakından takip etmeleri sağlanmalıdır. Öğrenci devamsızlıklarının daha sıkı takip edilmesi, devamsızlık nedenlerinin irdelenmesi ve anında veliler ile paylaşılması önemi ve gerekliliği gündeme getirildi..

          Okulların problemlerinin genelinin maddiyata dayandığı dile getirilerek, maddi ihtiyaçlar için okul-aile birliklerinin ve başkanlarının daha etkin olarak sürece dahil edilmesinin önemi gibi konular üzerinde duruldu.

 
Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi