ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

ALAÇAM DA MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

ALAÇAM DA MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

Tarih
Bu haber 652 defa okunmuştur.

.........“19 Ekim Muhtarlar Günü” Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı.Programa Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, Belediye Başkanı Hadi Uyar, Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural, Nüfus Müdürü Kemalettin Taşdelen, İlçe Tarım Müdürü Mehmet Güreş, Alaçam Belediye Başkan Yardımcısı Murat Güney, Alaçam Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürü Mustafa Söylemez ,Belediye Meclis Üyeleri, Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Bedir, MHP İlçe Başkanı Erdinç Gül kamu kurum kuruluş temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve muhtarlar katıldı.  saat 10.00’da Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.


       Programda günün anlam ve önemini belirten konuşma Muhtar Derneği Başkanı Raif Vatan tarafından yapıldı.Vatan, "19 Ekim 1829 yılında kurulan muhtarlık müessesesinin, Türk demokrasi tarihi açısından önemi büyük. Zira Türk demokrasisinin ilk seçimleri muhtarlık seçimleriyle başlıyor. Dolayısıyla, halkın doğrudan kendi yerel yöneticisini seçmesiyle başlayan bu süreç demokrasi tarihimiz açısında da bir temel oluşturuyor. Muhtarlık müessesesinin kuruluş tarihi olan 19 Ekim tarihi aynı zamanda ülkemizde 3 yıldan bu yana Muhtarlar Günü olarak kutlanıyor. Yurdumuzda 1830’lara dayanan tarihiyle seçilerek görev alan ilk kamu görevlisi muhtarlığın onurunu 19 Ekimi armağan ederek taçlandıran başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm devlet görevlilerine teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum” dedi. Meydandaki etkinliğin ardından Alaçam Belediyesi tarafından Gökçeboğaz mevkisinde bulunan Organik Pazarda kahvaltı programı düzenlendi.
Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi